Zamknij

IKEA zamyka sklep w Warszawie. Zakupy zrobimy tylko do końca roku

13.07.2021 17:59
IKEA zamyka sklep w Warszawie. Zakupy zrobimy tylko do końca roku
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

IKEA zamyka swój najmniejszy sklep. Salon w warszawskiej galerii handlowej Blue City działał będzie tylko do końca roku.

IKEA zamyka sklep w Warszawie. Otwarty w 2018 roku sklep IKEA w centrum handlowym Blue City w Warszawie przestanie działać – informuje biuro prasowe szwedzkiej sieciówki.  

To najmniejszy sklep, jaki sieć prowadzi w Polsce. Zakupy stacjonarne i odbiór zamówień w sklepie w Blue City możliwe będą do końca 2021 roku.

IKEA zamyka najmniejszy sklep

IKEA zamyka sklep w warszawskiej galerii Blue City. To jeden z trzech sklepów szwedzkiej sieci działających w stolicy. Pozostałe dwa ulokowane są w Jankach i na Targówku.

„Rynek warszawski jest dla polskiej organizacji IKEA jednym z kluczowych obszarów inwestycji i testowania nowych formatów, by być bliżej klientów, odpowiadać na zmieniające się potrzeby zakupowe i spełniać oczekiwania dotyczące lepszego życia w domu” – czytamy w komunikacie prasowym.

IKEA w Blue City była jednym z pierwszych mniejszych formatów IKEA na skalę światową, którego celem było przetestowanie nowego konceptu sklepu z ograniczoną ofertą, ale zlokalizowanego bliżej klientów, w centrum handlowym. Zgodnie z podejściem firmy do rozwoju oraz w reakcji na zmieniające się potrzeby i oczekiwania klientów, niektóre projekty testowe dobiegają końca. Jedną z takich inwestycji jest sklep IKEA w Blue City 

Biuro prasowe IKEA

Co z pracownikami sklepu w warszawskiej galerii? Sieć deklaruje, że „dołoży wszelkich starań, aby każdemu pracownikowi sklepu w Blue City zaoferować takie same lub zbliżone warunki pracy na nowym stanowisku w innej warszawskiej jednostce IKEA”.

Sieć poinformowała, że sklep w warszawskiej galerii handlowej będzie otwarty do końca grudnia 2021 roku.

RadioZET.pl