Zamknij

IKEA z własnymi maszynami paczkowymi. Od kiedy i gdzie?

07.05.2020 12:51
IKEA z własnymi maszynami paczkowymi. Od kiedy i gdzie?
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Jesienią 2020 roku IKEA wprowadzi w Polsce możliwość odbierania zamówionych produktów w specjalnych urządzeniach do odbioru przesyłek. Jak ma to wyglądać w praktyce?

IKEA, szwedzka sieć handlowa prowadząca w całej Polsce 11 sklepów wielkopowierzchniowych, zdecydowała się na wprowadzenie nowego modelu odbioru przesyłek zamówionych przez internet. Do tej pory klienci sieci mieli taką możliwość w stacjonarnych punktach click&collect, co było pomocne w okresie zamknięcia wszystkich sklepów z powodu obostrzeń podczas koronawirusa. Od 4 maja placówki są ponownie otwarte.

Sieć handlowa, która oferuje m.in. meble i artykuły dekoracyjne, będzie dawała klientom możliwość odebrania zamówionych produktów w specjalnych urządzeniach. Jak ma działać nowe rozwiązanie?

IKEA z własnymi maszynami paczkowymi

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, jesienią 2020 roku IKEA zacznie dostarczać zakupy klientów do specjalnych maszyn paczkowych. Pierwsza z nich ma stanąć przy sklepie sieci na warszawskim Targówku. 

Zobacz także

- Pracujemy nad wdrożeniem różnych usług dotyczących dostaw ułatwiających klientom wygodne zakupy, zarówno w odbieraniu małych paczek z artykułami z naszego asortymentu wyposażenia wnętrz, jak również myślimy nad rozwiązaniem dopasowanym do wielkości naszych płaskich paczek z meblami - tłumaczyła Aneta Gil, liderka ds. komunikacji zewnętrznej IKEA Retail, w rozmowie z portalem. 

Szwedzka sieć ma prowadzić rozmowy z niektórymi firmami dostarczającymi maszyny paczkowe. Jednak żadnego ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadały. Podobne maszyny paczkowe można spotkać przed sklepami IKEI np. w Austrii.

IKEA globalnie współpracuje niezależnie z dostawcami podobnych usług, dlatego w Polsce również bierzemy pod uwagę wdrożenie lockerów (maszyny paczkowe - przyp. red.) tych firm na terenie zarządzanym przez IKEA 

Aneta Gil

Zobacz także

Co ciekawe, za pomocą specjalnych maszyn paczkowych będzie możliwość odbierania nie tylko małych produktów kupionych w IKEI, ale również gabarytowych, jak meble. Mają one pojawić się przede wszystkim przed sklepami sieci, ale nie tylko - rozważane są również inne lokalizacje.

Przygotowując nową usługę adresowaną do klientów Ikea, w pierwszym kroku bierzemy pod uwagę możliwość udostępnienia odbioru zamówień w oparciu o tak zwane maszyny regularne, dostępne dzisiaj na polskim rynku. Jednocześnie już dziś pracujemy nad maszynami "szytymi na miarę" i dopasowanymi do gabarytów zamówień w IKEA

Aneta Gil

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl