Zamknij

W IKEI będzie można zapłacić za zakupy... swoim czasem

26.02.2020 18:04
IKEA wprowadza możliwość płacenia... swoim czasem
fot. FotograFFF/Shutterstock (ilustracyjne)

IKEA wprowadziła nową opcję płatności. Zakupy w sklepie sieci w Dubaju można uregulować... swoim czasem. Jakie są warunki promocji?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał magazyn "Forbes", nietypowy sposób płatności wprowadzono w ramach promocji w nowo otwartym sklepie IKEA w porcie Jebel Ali na terenie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

Im dłużej klient spędzi czasu na dojazd do sklepu, tym więcej będzie mógł kupić. Jak to możliwe? Wystarczy pokazać przy kasie IKEI zapis pokonanej trasy w aplikacji Google Maps.

Zobacz także

Kampania promocyjna ma zachęcić klientów do zaoszczędzenia czasu w dojeździe do sklepów szwedzkiej sieci, który mogą potem wykorzystać na zakupach. 

"Przed wprowadzeniem tej kampanii zdaliśmy sobie sprawę, że czas jest obecnie bardzo cenny, a wielu naszych klientów poświęca jego część, odwiedzając nasze sklepy, które bardzo często znajdują się poza centrum miast (...) Uważamy, że słuszne jest nagradzanie klientów za to, że poświęcają nam czasu. Poprzez akcję chcemy sprawić, aby mieszkańcy Dubaju jak najlepiej wykorzystywali każdą minutę życia" - przekazał rzecznik IKEA w rozmowie z "Forbes".

Zobacz także

Zakupy tylko pozornie darmowe?

Magazyn biznesowy podkreślił, że zakupy w zamian za czas spędzony na dojazd do IKEI są pozornie darmowe. Dlaczego? Przez włączenie śledzenia lokalizacji w aplikacji Google Maps udostępniamy informację o swoim bieżącym położeniu, co narusza prywatność klientów.

"Biorąc pod uwagę fakt, że Google niedawno stało się firmą wartą biliony dolarów, nie jest do końca jasne, czy taki handel jest uczciwy" - wskazał "Frobes".

Również sama rekompensata jest pozorna, bo IKEA zachęca klientów, aby zaoszczędzony czas - zamiast na rozwijanie własnych pasji czy spędzanie czasu z najbliższymi - poświęcali na zakupy.

W ocenie "Forbes" kolejne firmy mogą pójść w ślady IKEI. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Forbes