Zamknij

Izrael. IKEA organizuje szczepienia dla swoich klientów

22.02.2021 12:47
Ikea szczepi klientów
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/east News

IKEA szczepi swoich klientów. Sieć ruszyła z ofertą, o której w Polsce możemy pomarzyć. W izraelskich sklepach przed zakupami można otrzymać szczepionkę.

Szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły. Podczas gdy w Polsce szczepionki są towarem deficytowym, Izrael, pionier w tej dziedzinie, rozdaje szczepionki przed dokonaniem zakupów w IKEI.

Szwedzka sieć sklepów zachęca klientów, by przed dokonaniem zakupów zaszczepili się w jednym z punktów na terenie marketu. Niestety, póki co tylko jeden kraj mógł sobie na to pozwolić.

IKEA szczepi swoich klientów

IKEA oferuje swoim klientom szczepienia – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Do wtorku 23 lutego klienci tej sieci mogą zaszczepić się w punktach ulokowanych w sklepach w Tel Awiwie, Esztaolu, Beer Szewie, Riszon le-Cijjon i Hajfie. Bez takiego szczepienia, zakupy nie będą możliwe.

W dzienniku czytamy, że Izrael dopiero teraz luzuje obostrzenia i otwiera sklepy, w tym duże markety meblowe. Warto nadmienić, że w czasie lockdownu udało się zaszczepić prawie połowę mieszkańców tego kraju.

Tymczasem w Polsce rząd na zmianę otwiera i zamyka gospodarkę, a zaszczepiło się dopiero ok. 2 mln medyków i seniorów. Handlowcy, którzy każdego dnia narażają się na ryzyko zakażenia koronawirusem zaapelowali do polskiego rządu o przyśpieszenie szczepień tej grupy zawodowej.

„Zebraliśmy informacje z ponad 100 hipermarketów, supermarketów i dyskontów z całego kraju. We wszystkich tych placówkach pracownicy mówią, że połowa klientów nosi maseczkę na brodzie lub nie zakłada jej wcale. Sytuacja pod tym względem pogarsza się z tygodnia na tydzień” – komentował Alfred Bujara z handlowej Solidarności.

Handel w galeriach został w Polsce odmrożony 1 lutego. Warto nadmienić, że supermarkety, w których według badań brytyjskiego NHS najczęściej dochodzi do zakażeń, cały czas są otwarte. Mało tego, celem rozłożenia ruchu w marketach, godziny pracy sklepów często są wydłużone, przez co zatrudnieni tam kasjerzy niejednokrotnie przez całą dobę narażają się na zachorowanie. Stąd apel o szybsze zaszczepienie przedstawicieli tej grupy zawodowej. Szczepienie klientów sklepu śladem Izraela pozostaje na razie pieśnią przyszłości.

RadioZET.pl/”Rzeczpospolita”