Zamknij

IKEA nie obsłuży klientów bez maseczek

17.08.2020 10:13
IKEA nie obsłuży klientów bez maseczek. "Działamy zgodnie z prawem"
fot. WHYFRAME/Shutterstock (ilustracyjne)

IKEA wprowadziła obowiązek zakrywania ust i nosa na terenie swoich sklepów w Polsce. Sieć jasno podkreśliła, że klienci bez maseczek nie będą obsługiwani.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że powszechne stało się zakrywanie nosa i ust w miejscach publicznych. Według resortu zdrowia oraz epidemiologów ma to spowodować obniżenie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i zachorowania na COVID-19.

Pod koniec maja rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował, że maseczki będą obowiązywać tylko w komunikacji zbiorowej czy sklepach. Mimo to wielu pasażerów i klientów nie przestrzega tego zalecenia - biorąc pod uwagę skokowy wzrost zakażeń koronawirusem.

IKEA nie obsłuży klientów bez maseczek

Sieć marketów IKEA, oferujących produkty do wyposażenie wnętrz, poinformowało o ściślejszych regulacjach dotyczących zakrywania nosa i ust.

Zobacz także

"Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. Rozdział 3, par. 24 zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane" - poinformowała sieć na Facebooku.

Informacja wzbudziła ogromną dyskusję wśród klientów sklepów IKEA. Większość z nich wyraziła poparcie dla decyzji sieci marketów. "Byłam wczoraj i czułam się bezpiecznie. Pracownik na wejściu pilnujący, by klienci przestrzegali procedur plus komunikaty z głośników dają efekt. Pojedyncze osoby miały maseczki pod nosem, większość miała założone prawidłowo" - napisała na Facebooku pani Magdalena.

Zobacz także

IKEA wyjaśnia, że działa zgodnie z polskim prawem i w jego granicach.

"Dokładamy wszelkich starań, aby nasze miejsca spotkań z klientami spełniały wymogi określone przez polskie służby sanitarne, ale także światowe standardy IKEA. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie sklepu zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r., na podstawie Rozdziału 3, par. 24.Ponadto, zapewniamy dostęp do środków dezynfekcji w naszych sklepach, jak również zachęcamy do zachowania bezpiecznego dystansu społecznego w trakcie zakupów" - napisała sieć marketów.

Ministerstwo Zdrowia apeluje do handlowców, aby przestrzegali w swoich sklepach nakazu zakrywania nosa i ust. Obecnie za jego złamanie grozi nawet do 30 tys. zł, ale to kara administracyjna nakładana przez Sanepid.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl