Zamknij

Huawei P40 Pro. Najnowsze smartfony od chińskiego producenta

27.03.2020 11:35
Huawei P40 Pro. Cena. Od kiedy? Jaki aparat?
fot. Huawei

Huawei pokazał najnowsze smartfony. Do sprzedaży trafiły modele P40, P40 Pro i P40 Pro+. Czym różnią się i jaka jest ich cena?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała chińska spółka, Huawei P40 to najnowsza generacja przedstawicieli serii P.

Nowe smartfony z serii Huawei P40 oferują jeszcze mocniejsze, w porównaniu do poprzedniej generacji, parametry aparatów fotograficznych oraz szereg innowacyjnych rozwiązań gwarantujących wysoką ostrość zdjęć nawet w słabym świetle.

Huawei P40 Pro. Jaki aparat?

Smartfony z serii P40 zostały wyposażone w aparat fotograficzny Ultra Vision opracowany we współpracy z marką Leica. Jego największą innowacją jest zastosowanie sensora CMOS Ultra Vision o rekordowo dużym rozmiarze – 1/1,28”. Dzięki temu aparat fotograficzny rejestruje więcej światła, przez co zdjęcia i wideo wyróżniają się najwyższą jakością i liczbą detali, również w bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

Zobacz także

Wielkość pojedynczego piksela matrycy aparatu fotograficznego jest również rekordowa i wynosi 2,44 μm.

Model Huawei P40 Pro wyposażony jest w system czterech obiektywów: głównego o rozdzielczości 50 MP (f/1,8), ultraszerokokątnego Cine Camera o rozdzielczości 40 MP i z przesłoną f/1,8, obiektywu do pomiaru przestrzeni kadru oraz 12 MP teleobiektywu peryskopowego SuperSensing Zoom (f/3,4).

Huawei P40 Pro
fot. Huawei

Teleobiektyw umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem cyfrowym.

Z kolei model P40 Pro+ wyróżnia się na tle pozostałych smartfonów z serii konstrukcją teleobiektywu SuperZoom Array, który przyjmuje więcej światła o różnych długościach fal. Dzięki temu, za pomocą smartfona można wykonać zdjęcie z 10-krotnym zoomem optycznym i nawet 100-krotnym zoomem cyfrowym.

Przedni aparat w smartfonie P40 Pro+ oraz P40 Pro został wyposażony w 32 MP obiektyw fotograficzny oraz obiektyw IR do wykrywania głębi. Dzięki wykorzystaniu algorytmów sztucznej inteligencji i dedykowanej aplikacji Huawei MeeTime, przedni aparat fotograficzny zapewnia wysoką jakość rozmowy video – 1080p Full HD – nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

W smartfonach z serii Huawei P40 został zainstalowany procesor Kirin 990 5G. Jest on oparty na architekturze Da Vinci, która umożliwia efektywniejszą pracę smartfona wspomaganą przez sztuczną inteligencję (AI).

Zobacz także

Aparat fotograficzny smartfonów serii Huawei P40 obsługuje także funkcję wykrywania gestów, która umożliwia wykonywanie zdjęć bez użycia rąk.

Smartfony serii Huawei P40 umożliwiają edycję zdjęć, wspieraną przez algorytmy sztucznej inteligencji. W przypadku wykonywania serii zdjęć w minimalnych odstępach czasowych, na przykład podczas próby uchwycenia dynamicznego występu artystycznego, funkcja Golden Snap - AI Best Moments automatycznie wybiera najkorzystniejsze zdjęcia w oparciu m.in. o mimikę twarzy oraz postawę fotografowanej osoby.

Aparat fotograficzny smartfona Huawei P40 Pro wspierany jest przez technologię SuperSensing Cine Camera, a obiektyw główny i szerokokątny wyposażone zostały w superczuły sensor o wysokiej wartości ISO 51200, który umożliwia rejestrowanie filmów o rozszerzonym zakresie dynamiki, a także w superzwolnionym tempie 7680 klatek na sekundę i odtwarzanie w tempie 1/256 rzeczywistej prędkości.

Dzięki tej funkcji można zaobserwować detale szybko poruszającego się otoczenia, którego ludzkie oko nie mogłoby dostrzec. System aparatu obsługuje również filmy poklatkowe 4K Ultra-Wide-Angle, nawet w bardzo słabym świetle.

Huawei P40 Pro
fot. Huawei

Huawei P40 Pro. Jaka bateria?

Modele P40 Pro+ i P40 Pro zostały wyposażone w baterię o pojemności 4200 mAh. Zapewnia to użytkowanie telefonu w standardowych warunkach od 1,5 do 2 dni. Telefony można też bardzo szybko naładować dzięki technologii Huawei SuperCharge 40W.

Zobacz także

Huawei P40 Pro+ obsługuje też funkcję szybkiego ładowania bezprzewodowego o wartości 30W (model P40 Pro – 27W), a dzięki funkcji ładowania zwrotnego może służyć za przenośny, bezprzewodowy powerbank.

Natomiast model Huawei P40 został wyposażony w baterię o pojemności 3800 mAh.

Huawei P40 Pro. Jaki wyświetlacz?

W Huawei P40 Pro+ i P40 Pro zastosowano ekran OLED o przekątnej 6,58”, który zakrzywia się na krawędziach. Z kolei Huawei P40 posiada ekran OLED o przekątnej 6,11”. Rozdzielczość ekranów we wszystkich modelach serii Huawei P40 to FullHD+.

Modele P40 Pro+ i P40 Pro charakteryzują się zastosowaniem przedniego aparatu w rogu wyświetlacza.

Seria Huawei P40 została wyposażona w udoskonalony, w stosunku do poprzedniej generacji smartfonów z serii P, czytnik linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz – odblokowanie biometryczne jest o 30 proc. szybsze. Odblokowywanie urządzeń wspierane jest również przez funkcję FaceUnlock.

Zobacz także

Smartfony Huawei P40 Pro i P40 wykorzystują oprogramowanie EMUI 10.1, bazujące na systemie operacyjnym Android i działają w oparciu o Huawei Mobile Services (HMS).

Huawei P40 Pro. Jaka cena?

Jak podała chińska spółka na swoich stronach, model Huawei P40 5G jest dostępny w oficjalnej przedsprzedaży za 2999 zł. Z kolei Huawei P40 Pro to wydatek 4299 zł, a w wersja P40 Pro+ będzie dostępna na polskim rynku dopiero od czerwca 2020 roku.

RadioZET.pl/mat. prasowe