Zamknij

Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Z powodu inwestycji wycięto 1,5 tys. drzew

01.07.2019 15:11
Hotel Gołębiewski w Pobierowie. Tak powstaje największy hotel w Polsce
fot. Gmina Rewal

Nawet 3 tys. osób pomieści budowany Hotel Gołębiewski w Pobierowie nad Bałtykiem. To będzie największy obiekt hotelowy w Polsce. Z powodu inwestycji wycięto 1,5 tys. drzew. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, największy w Polsce hotel jest budowany na Wybrzeżu Rewalskim w województwie zachodniopomorskim.

Najnowszy Hotel Gołębiewski będzie liczył 1100 pokoi, w których standardowo zmieści się 2200-2500 gości. Maksymalna pojemność obiektu to aż 3 tys. miejsc.

Dziennik podkreślił, że to więcej mieszkańców niż ma cała gmina Rewal z miejscowościami Trzęsacz, Pobierowo, Pustkowo, Rewal, Niechorze, Pogorzelica.

Zobacz także

Budowany hotel będzie miał 11 kondygnacji naziemnych i 2 podziemne. Powierzchnia całkowita budynku to aż 180 tysięcy metrów kwadratowych.

Właścicielem pięciogwiazdkowego hotelu jest Tadeusz Gołębiewski — właściciel firmy cukierniczej Tago oraz właściciel innych czterech hoteli w Mikołajkach, Białymstoku, Wiśle i Karpaczu.

Inwestycja rozpoczęła się w lutym ubiegłego roku, a pierwsza część hotelu zostanie oddana do użytku w 2020 roku. Całość ma być gotowa za dwa lata. 

Nowy hotel znajdzie się bardzo blisko plaży — zaledwie 150 metrów w prostej linii. „Ponad 60 procent pokoi będzie zwróconych do morza, a morze widać już z drugiego piętra” – przekazał Robert Skraburski, dyrektor Hotelu Gołębiewski w Pobierowie, w rozmowie z „Wyborczą”.

Zobacz także

Na potrzeby hotelu wycięto 1,5 tys. drzew. W zamian inwestor ma obowiązek posadzić 3 tys. drzew w innym miejscu.

Dziennik podkreślił, że do budowanego hotelu obecnie nie prowadzi żadna wybetonowana droga. Za wyremontowanie istniejącej utwardzonej drogi zapłaci gmina Rewal. 

Kosztorys inwestorski na rozbudowę drogi opiewa na 885 053,31 złotych, przy czym należy zaznaczyć, że kosztorys sporządzony został w 2017 roku – wskazała Karolina Myroniuk, sekretarz gminy Rewal, cytowana przez „Wyborczą”.

Działkę pod budowę hotelu sprzedał w 2017 roku ówczesny wójt Rewala Robert Skraburski. 30-hektarowy teren Tadeuszowi Gołębiewskiemu kupił za 50,5 mln zł. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza