Zamknij

Hologram tygrysa w zakątku Twojego domu - rozszerzona rzeczywistość dostarcza wrażeń

Olga Papiernik
14.02.2018 12:09
Hologram tygrysa w zakątku Twojego domu - rozszerzona rzeczywistość dostarcza wrażeń
fot. https://youtu.be/PZUomgoe7Pw

HoloLens - gogle z rozszerzoną rzeczywistością oferują o wiele więcej wrażeń, niż dostępne na rynku smartfony. HoloLens to pierwszy samodzielny, holograficzny komputer, umożliwiający interakcję z treściami cyfrowymi i interakcję z hologramami w otaczającym Cię świecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Dzięki jednej z aplikacji możemy tego doświadczyć w dość zabawny sposób.

ZOOO, obecnie dostępne w sklepie Microsoft Store za 4,99 USD, wyświetla modele 3D zwierząt w rzeczywistej skali, z imponującymi detalami.

Aplikacja daje nam możliwość podglądania 13 zwierząt, w tym 4 już wymarłe np. dinozaura.

Aby wybrać zwierzę do obejrzenia, użytkownicy otrzymują globus 3D, który pływa po danym pomieszczeniu, można go obracać za pomocą gestów. Zwierzęce awatary wokół niego.

Po dokonaniu wyboru zwierzęta wyłaniają się z podłogi lub ściany. Gdy ukażą się nam w całej okazałości będą na nas patrzeć, ryba będzie pływać po pokoju, a koala posili się liśćmi. Aplikacja wykorzystując funkcję mapowania pomieszczeń, uwydatni wielkość niektórych zwierząt. Na przykład głowa żyrafy przebije się przez sufit, robiąc w nim dziurę. Hologramy reagują na człowieka i otaczający go świat.

Zagłosuj

Czy korzystałeś/aś z aplikacji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość?

Liczba głosów:

Deweloper aplikacji, Kazuya Noshiro, powiedział Next Reality, że planuje przystosować aplikację na iOS przy pomocy ARKit 1.5, która na wiosnę zapewni funkcje wykrywania powierzchni pionowych na iPhone'ach i iPadach tak, aby mieszana rzeczywistość łączyła ludzi, miejsca i obiekty ze światów fizycznych i cyfrowych.

Next Rality/Microsoft/OP