Zamknij

Helios inwestuje w sieć lokali gastronomicznych

Olga Papiernik
21.12.2017 08:53
Helios inwestuje w sieć lokali gastronomicznych
fot. Stanford Smith on Unsplash

Helios, spółka zależna Agory, podpisała list intencyjny (term sheet) z dwiema osobami fizycznymi w celu założenia spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych m.in. w segmencie "fast casual", podała Agora. Planowana inwestycja Helios S.A. w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

"Warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej jest uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki oraz uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Planowana inwestycja Helios w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł, w tym 5 mln zł po podpisaniu umowy inwestycyjnej. Udział Helios w kapitale zakładowym nowo założonej spółki wyniesie 90%. Każda z osób fizycznych obejmie początkowo po 5% udziałów w kapitale nowo założonej spółki z możliwością zwiększenia swojego zaangażowania maksymalnie do 15% (łącznie do 30%) kapitału zakładowego, podano również.

"Wartość inwestycji nie jest kwotą znaczącą z perspektywy Agory ani jej spółki zależnej Helios S.A., może jednak oznaczać rozpoczęcie przez podmiot z grupy kapitałowej Agory działalności w nowym segmencie rynku" - podkreślono.

Jednocześnie spółka informuje, że list intencyjny nie stanowi wiążącego zobowiązania stron. Agora będzie informowała o kolejnych krokach związanych z przebiegiem procesu w odrębnych raportach, podsumowano.

ISBnews/OP