Zamknij

8 tysięcy domen na czarnej liście. MF walczy z nielegalnym hazardem

24.02.2020 10:26
Hazard w sieci. 8 tysięcy nielegalnych domen na czarnej liście
fot. Shutterstock/Wpadington

Resort finansów walczy z nielegalnym hazardem. Do końca stycznia funkcjonariusze wykryli ponad 8 tysięcy niezarejestrowanych domen hazardowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Do końca stycznia 2020 roku ujawniono ponad 8,6 tysięcy nielegalnych domen hazardowych - poinformowało Ministerstwo Finansów.

W minionym roku wartość hazardu online oszacowano na 5,5 mld złotych, co stanowi 37 procent całości rynku hazardowego w sieci.

Zobacz także

Ministerstwo przypomniało, że od 2017 roku obowiązuje oficjalny rejestr domen internetowych, które nielegalnie oferują gry hazardowe. Co więcej, przedsiębiorcy telekomunikacyjni mają blokować takie strony, a dostawcy usług płatniczych mają uniemożliwić dokonywanie płatności na stronach internetowych wpisanych do tego rejestru.

Na czarnej liście są konkretne nazwy domen internetowych wykorzystywanych do urządzania gier hazardowych bez koncesji, zezwolenia lub dokonania zgłoszenia . Według stanu na koniec stycznia, w wykazie jest 8630 pozycji. Zdaniem resortu, wprowadzenie takiej listy przyczyniło się do ograniczenia szarej strefy. Co więcej, zwiększył się poziom ochrony graczy i zmniejszyło ryzyko nałogów hazardowych, szczególnie u nieletnich.

Zobacz także

-W przypadku pełnej likwidacji szarej strefy należałoby oczekiwać około 160 milionów złotych w postaci podatku od gier, z czego około 60 milionów złotych stanowiłby podatek z tytułu zakładów wzajemnych  - dodaje resort finansów.

RadioZET.pl/PAP