Zamknij

Hays Travel przejmuje placówki i część pracowników Thomasa Cooka

10.10.2019 11:07
Thomas Cook przejęty przez Hays Travel
fot. AP/Associated Press/East News

Dotychczasowy rywal spółki Thomas Cook przejmie brytyjskie placówki upadłej firmy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Po upadku jednego z największych biur podróży na świecie zamknięto większość europejskich placówek. Biuro Thomas Cook miało spore długi – prawie 1,7 miliarda funtów – w wyniku czego zamknięto także wiele spółek zależnych. W Polsce w wyniku bankructwa Thomasa Cooka zamknięto placówki Neckermanna. Kto wypełni lukę po ogłoszeniu upadłości przez firmę?

W Wielkiej Brytanii wszystkie 555 placówek zbankrutowanego biura podróży Thomas Cook zostanie wykupionych przez inną firmę turystyczną, Hays Travel. Ich nabywca planuje także zatrudnić 2 500 spośród 9 000 brytyjskich pracowników Thomasa Cooka.

Jesteśmy firmą odnoszącą sukcesy, a ponieważ jesteśmy niezależni i oferujemy usługi wszystkich touroperatorów, mamy nadzieję, że sprzedaż będzie szła dobrze – we wszystkich placówkach.

- powiedział John Hays, założyciel i szef Hays Travel, po zawarciu umowy z syndykiem masy upadłościowej.

Jak dodał Hays, niewykluczone, że firma zainteresuje się innymi placówkami upadłego biura. Hays wyjaśnił, że nie może dać twardych gwarancji utrzymania wszystkich placówek Thomasa Cooka, bo to zależy od umów zawartych z wynajmującymi nieruchomości, poza tym w niektórych miejscach dublują się one z biurami jego macierzystej firmy. Ma on nadzieję, że biura Thomasa Cooka – już pod szyldem Hays Travel – zostaną otwarte w ciągu kilku dni.

Zobacz także

Hays Travel, będący własnością Johna Haysa i jego żony, to największe niezależne biuro turystyczne w Wielkiej Brytanii. Jest to jednak znacznie mniejszy gracz na rynku niż Thomas Cook.

Hays Travel do tej pory miało 190 placówek i zatrudniało 1900 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP