Zamknij

Halina Szymańska, była szefowa kancelarii Dudy, w ARiMR

20.10.2020 14:53
Halina Szymańska. Kim jest? Była szefowa kancelarii Dudy w ARiMR
fot. Adrian Ciezki/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Halina Szymańska, była szefowa Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, dostała nową pracę. We wtorek objęła funkcję prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).

Halina Szymańska była jedną z osób, które pożegnały się z kancelarią Dudy na początku października tego roku. Zmiany kadrowe w Pałacu Prezydenckim poprzedziła rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego.

Nie minęły nawet dwa tygodnie, a Szymańska znalazła nową pracę w administracji. We wtorek podano, że zajmie fotel prezesa ARiMR. Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Nowakowskiego.

Halina Szymańska. Kim jest?

Urodziła się w 1959 r. w Żarach. Jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe z prawa administracyjnego i samorządowego oraz studia doktoranckie z nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim.

Zobacz także

Pracowała już w strukturach ARiMR. W latach 2006-2008 kierowała Zachodniopomorskim Oddziałem Regionalnym ARiMR w Szczecinie. W latach 2016 – 2017 była zaś zastępcą prezesa ARiMR.

Od czerwca 2017 r. do 7 października 2020 r. Szymańska pełniła funkcję szefa Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jak podał w sierpniu tego roku dziennik "Fakt", Szymańska nie mogła narzekać na zarobki w Pałacu Prezydenckim.

Zobacz także

Z samych diet w 2019 roku wpłynęło na jej konto dokładnie 26 921,82 zł. Z kolei jako szefowa Kancelarii Prezydenta RP zarobiła w zeszłym roku ok. 150 tys. zł – wynika z jej oświadczenia majątkowego. Jest mężatką, ma trzy córki.

RadioZET.pl/PAP