Zamknij

HBO Max. Nowa platforma VoD od maja 2020 roku

31.10.2019 11:19
HBO Max. Kiedy w Polsce? Platforma startuje w USA w maju 2020 roku
fot. Photo Hall/Shutterstock (ilustracyjne)

W maju 2020 roku wystartuje nowa usługa HBO Max, oferująca ponad 10 tys. godzin rozrywki. Na razie będzie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

HBO Max to najnowszy serwis VoD (Video on Demand, Wideo na życzenie) w ofercie amerykańskiej telewizji produkującej filmy i seriale.

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, serwis HBO Max ma się pojawić za oceanem w maju 2020 roku. 

Zobacz także

Gdzie będzie można obejrzeć „Przyjaciół”?

Dla klientów trafi w sumie ponad 10 tys. godzin rozrywki oraz 1,8 tys. filmów i seriali. Na platformie znajdą się ekskluzywne treści produkowane m.in. przez stację HBO, a także seriale i filmy, do których Warner Media posiada obecnie prawa.

HBO Max będzie miał 31 oryginalnych serii w 2020 roku i 50 takich produkcji w 2021 roku. Dla serwisu mają produkować tacy producenci i reżyserzy jak Steven Soderbergh, Greg Berlanti, Mindy Kaling i JJ Abrams. 

W serwisie pojawią się m.in. „Przyjaciele” i „Teoria Wielkiego Podrywu”, wyprodukowane przez Warner Bros. Jak pokreślił portal branżowy, w przeciwieństwie do innych platform streamingowych, HBO Max będzie wprowadzać nowe, oryginalne odcinki seriali jeden po drugim – podobnie jak w tradycyjnych sieciach telewizyjnych.

Zobacz także

HBO Max. Ile będzie kosztować?

Kim będzie odbiorca HBO Max? Dyrektor generalny WarnerMedia John Stankey podkreślił, że serwis skupi się na trzech obszarach programowych: dzieci / rodzina, pokolenie milenialsów i dorośli, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet. 

Miesięczny abonament HBO Max ma kosztować 14,99 dolara (w przeliczeniu ponad 57 złotych). Obecni subskrybenci HBO w Stanach Zjednoczonych otrzymają darmowy dostęp do nowej platformy.

Marek Sowa, ekspert rynku VoD, wskazał na dwa atuty premierowego serwisu HBO Max.

– Postępująca fragmentacja rynku oznacza, że żadna streamingowa platforma nie może liczyć na zajęcie dominującej pozycji, ale HBO Max ma dwa potężne atuty: olbrzymią bibliotekę i dostęp do bieżących produkcji Warner Entertainment, oraz właścicielskie wsparcie jednego z największych telekomów świata, czyli AT&T. HBO od dawna kojarzy się widzom z wysoką jakością, za którą zawsze dodatkowo płacili operatorom płatnej telewizji, więc HBO Max ma nieco ułatwiony start w porównaniu z konkurencją – powiedział Sowa w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Na razie HBO nie ma żadnych planów wprowadzenia nowej platformy w Polsce.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl