Zamknij

HBO GO likwiduje darmowy miesiąc. Możliwa jest również podwyżka cen

23.09.2019 13:30
HBO GO. Cennik. Darmowy tydzień zamiast miesiąca. Za ile filmy i seriale?
fot. Alberto Garcia Guillen/Shutterstock (ilustracyjne)

HBO GO, jedna z największych platform stremingowych, skróciła bezpłatny okres próbny dla nowych użytkowników. Zamiast miesiąca polscy klienci będą mieli tylko tydzień na darmowe korzystanie z oferty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

HBO GO wprowadza ważne zmiany w swojej ofercie od 21 października. Od tego dnia okres próbny, podczas którego bez dodatkowych opłat można korzystać z oferty, bedzie wynosił siedem dni.

Dotychczas serwis VoD (z ang. skrót od wideo na życzenie) pozwalał na oglądanie filmów i seriali bezpłatnie przez miesiąc. 

Netflix za promocję „Domu z papieru” w centrum Krakowa zapłacił tylko 274 zł

To nie jedyne zmiany dla klientów HBO GO. W sierpniu tego roku portal Press.pl informował, że platforma rozważa podniesienie ceny za miesięczny abonament do 24,90 zł. 

Obecnie ta opłata wynosi 19,90 zł i obowiązuje od października ubiegłego roku. Wówczas HBO GO zdecydował się na obniżkę z 29,90 zł, aby podjąć równiejszą konkurencje z platformą Showmax, która wycofała się z Polski w styczniu tego roku.

Zobacz także

Nieoficjalnie powodem podwyżki jest wycofanie się z rynku Showmaxa.

Z kolei na likwidację okresu próbnego zdecydowała się inna duża platforma streamingowa Netflix. Na tę decyzję wpłynęło odkrycie około 50 tys. pirackich kont utworzonych w serwisie tylko po to, aby korzystać z bezpłatnego okresu. 

RadioZET.pl/Press.pl/Gazeta.pl