Zamknij

HBO GO zostanie zlikwidowane w USA

16.06.2020 16:51
HBO GO zostanie zlikwidowane. Co z polskimi użytkownikami?
fot. LandEscapeArt/Shutterstock (ilustracyjne)

HBO GO, platforma VOD z filmami i serialami, zostanie zamknięta. Na razie w Stanach Zjednoczonych, gdzie dostępna jest nowa usługa streamingowa nadawcy - HBO Max. Co z dostępnością treści od HBO w Polsce?

HBO, jeden z głównych dostawców usługi VOD, poinformował o dużych zmianach w swojej internetowej ofercie. Koncern WarnerMedia, właściciel HBO, pod koniec maja uruchomił w USA nową usługę HBO Max - podał portal Wirtualnemedia.pl.

W bibliotece dostępnej dla amerykańskiego odbiorcy znajduje się ponad 10 tys. godzin rozrywki oraz 1,8 tys. filmów i seriali. W tym ekskluzywne treści produkowane m.in. przez stację HBO, a także seriale i filmy do których WarnerMedia posiada obecnie prawa. 

HBO GO zostanie zlikwidowany. Dlaczego?

Miesięczna subskrypcja kosztuje 14,99 dolarów (w przeliczeniu około 59 zł). Co ciekawe, za oceanem HBO prowadzi aż trzy serwisy VOD - HBO Max, HBO Now oraz HBO GO. Nadawca postanowił uporządkować swoją ofertę z filmami i serialami. 

Zobacz także

Z tego powodu od lipca 2020 roku HBO GO zostanie zlikwidowanie w Stanach Zjednoczonych. Z kolei HBO Now będzie nazywał się po prostu HBO i ma być dostępny wyłącznie użytkownikom kablowej telewizji tej marki.

Czy w takim razie oferta HBO w Polsce również zostanie zmieniona?  W rozmowie z portalem Agnieszka Niburska, szefowa marketingu i public relations w HBO Polska, zapewniła, że usługa HBO GO nie zostanie zamknięta w naszym kraju.

- Ostatnie ogłoszenia na rynku amerykańskim o wygaszaniu HBO GO dotyczą wyłącznie USA. HBO GO nadal będzie obecne na rynku międzynarodowym, w tym w Polsce – podkreśliła Niburska.

Według danych badań Gemius/PBI, z HBO GO w Polsce w marcu 2020 roku korzystało ponad 1,7 mln użytkowników.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl