Zamknij

H&M zamyka 170 sklepów. Będą zwolnienia pracowników

03.07.2020 09:53
H&M zamyka 170 sklepów. Powodem pandemia koronawirusa
fot. Nokuro/Shutterstock (ilustracyjne)

170 sklepów planuje zamknąć grupa H&M, która na całym świecie jest właścicielem marketów odzieżowych. Powodem są skutki gospodarcze pandemii koronawirusa. 

H&M to szwedzkie przedsiębiorstwo odzieżowe, które oferuje markową modę w korzystnych cenach. Praktycznie na wszystkich kontynentach sieć prowadzi ponad 5 tys. placówek.

Pandemia koronawirusa i różnego rodzaju ograniczenia dla handlu sprawiły, że wiele spółek z branży modowej znalazło się na skraju recesji. O najnowszych planach sieci poinformowało kierownictwo grupy H&M.

H&M zamyka sklepy

Jak podał portal Dlahandlu.pl, Helena Helmersson - dyrektor generalna H&M - ogłosiła, że w 2020 roku zostanie zamkniętych więcej sklepów, niż początkowo przewidywano. To oznacza również zwolnienia pracowników.

Zobacz także

W sumie ma zostać zamkniętych 170 sklepów. Nie podano jednak dokładnych lokalizacji. Do grupy H&M należą takie marki modowe, jak COS, Weekday i Monki.

W ubiegłym kwartale obroty grupy odzieżowej spadły o połowę. H&M planuje również mocniej wejść w sprzedaż internetową. Stała się ona naturalnym rynkiem zbytu dla handlowców podczas pandemii koronawirusa. Jednak nie wszystkie sieci odzieżowe były w równym stopniu przygotowane na boom w sprzedaży online.

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl