Zamknij

Kup teraz, zapłać później. H&M wprowadza opcję opóźnionej płatności

30.07.2019 12:23
H&M wprowadza opcję opóźnionej płatności. Kup teraz, zapłać później
fot. Nokuro/Shutterstock (ilustracyjne)

Kupujesz teraz, zapłacisz później — taką opcję dla swoich klientów wprowadziła sieć odzieżowa H&M. Na razie jest ona dostępna w Holandii. Na uregulowanie zakupów są dwa tygodnie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Wirtualnemedia.pl, opcja odłożonej sprzedaży była dostępna dotąd w sklepach internetowych sieci. Od października pojawi się również w sklepach stacjonarnych H&M w Holandii.

Jak to będzie działać? Klienci będą mogli zabrać wybrany przez siebie towar do domu i przymierzyć. Wcześniej za pomocą aplikacji mobilnej klient skanuje kod QR przy kasie. 

Zobacz także

Dopiero gdy będzie pasował, będą mogli z niego zapłacić. W ciągu dwóch tygodni klient może towar zwrócić lub za niego zapłacić. Rachunek otrzyma na aplikację mobilną.

Podobne rozwiązanie już zostało wprowadzone w szwedzkich sklepach H&M. Po Holandii kolejnym krajem, gdzie klienci skorzystają z odłożonej płatności, będzie Belgia. Sieć odzieżowa planuje rozszerzenie opcji o kolejne rynki europejskie.

Zobacz także

Jorg Snoeck, ekspert portalu RetailDetail, podkreślił, że H&M wyznaczył nowy trend prowadzenia sprzedaży.

– Wszyscy będą musieli do niego dołączyć, jeśli chcą utrzymać swoich klientów – zaznaczył Snoeck.

Z kolei organizacje konsumenckie obawiają się, że ludzie o ograniczonych budżetach zostaną nakłonieni przez opóźnioną płatność do wydawania więcej, niż mogą sobie rzeczywiście pozwolić.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl/RetailDetail