Zamknij

Maluch w garażu i miliony na kontach. Oto majątek senatora PiS

24.12.2019 11:52
Grzegorz Bierecki z PiS. Oświadczenie majątkowe
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jeden z najbogatszych polityków Prawa i Sprawiedliwości opublikował oświadczenie majątkowe. Senator Grzegorz Bierecki zgromadził na swoim koncie miliony.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Grzegorz Bierecki bez wątpienia uchodzi za jednego z najbogatszych senatorów w polskim parlamencie. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że poza mieszkaniem, ma spore oszczędności i kultowy samochód.

Co wpisał w opublikowanym niedawno oświadczeniu majątkowym? W pierwszych polach oświadczenie należy wskazać na posiadane zasoby pieniężne. W tej części czytamy, że senator zgromadził ponad 5,5 miliona oszczędności w złotówkach, 1,6 miliona euro, 1,6 miliona dolarów amerykańskich i 248 tysięcy funtów brytyjskich. Bierecki zadeklarował w oświadczeniu majątkowym także 2,1 miliona złotych odłożonych w Pracowniczych Planach Emerytalnych . Na majątek senatora składają się też warte 11,5 miliona złotych obligacje skarbowe.

Zobacz także

Senator posiada też mieszkanie o powierzchni powyżej 60 metrów kwadratowych, którego wartość oszacowana jest na 360 tysięcy złotych. Nie ma innych nieruchomości ani gruntów rolnych. Posiada za to pakiet akcji w wielu spółkach. Z uczestnictwa w trzech spółkach handlowych osiągnął 2,85 miliona złotych dochodu, a z tytułu zasiadania w zarządzie spółki VERTE! osiągnął dochód w wysokości niemal 3,5 miliona złotych.

Zobacz także

To nie wszystkie zarobki senatora Biereckiego. Polityk jako miejsce zatrudnienia wskazał fundację "Sanitas", gdzie jest członkiem zarządu. Zasiada w radach nadzorczych Fundacji Fundusz Rewitalizacji i SKOK Stefczyka. Z tytułu stosunku pracy zarobił ponad 94 tysięcy złotych, do tego dochodzi 244 tysięcy euro za pracę zagranicą. Otrzymał też niemal 12,8 tysiąca złotych wynagrodzenia z tytułu pracy w Senacie i 21,6 tysiąca złotych diety senatorskiej.

Senator w sekcji „mienie o wartości powyżej 10 tysięcy złotych” wskazał na kultowy samochód. Bierecki jest właścicielem „malucha”, czyli Fiata 126p z 1998 roku. Jego wartość oszacowana jest na  15 tysięcy złotych.

Zobacz także

Kim jest Grzegorz Bierecki?

Senator Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Bierecki z zawodu jest bankowcem. Przez lata stał na Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Sopocie, jest także prezesem Fundacji SANITAS Centrum Medycyny Specjalistycznej. Pracuje też w Spółdzielczym Instytucie Naukowym w Sopocie, pełni funkcję jego prezesa. Wcześniej, na przełomie lat 80 i 90-tych był zaangażowany w ruch „Solidarności”.  Do Senatu trafił po wyborach w 2011 roku. Wówczas kandydował jako polityk bezpartyjny, lecz z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także

RadioZET.pl/Business Insider