Zamknij

Grywalizacja chroniąca przed wyłudzeniami kredytów na skradzioną tożsamość

Olga Papiernik
17.04.2018 11:56
kobieta z laptopem
fot. east news

Wśród 35 wysoko rozwiniętych i demokratycznych państw należących do OECD, to właśnie Polska jest na ostatnim miejscu jeżeli chodzi o wiedzę finansową konsumentów. Biuro Informacji Kredytowej chce to zmienić i dlatego proponuje udział w grywalizacji Score Hunter.

Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować na scorehunter.pl ma szansę zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie odpowiedzialnego zaciągania kredytów oraz podnieść swoje kwalifikacje z zakresu budowania własnej wiarygodności finansowej. Użytkownik dowie się, jak chronić własne dane osobowe, zastrzec zgubiony dowód i uniknąć konsekwencji wyłudzenia kredytu na skradzioną tożsamość.

Platforma grywalizacyjna Score Hunter, łączy aspekt edukacyjny i rozrywkowy, stwarzając możliwość eksperymentowania w świecie gry, by w efekcie zdobytą wiedzę i wnioski wykorzystać w praktyce, w realnym świecie. Za wykonanie prostych zadań i quizów oraz prawidłowe odpowiedzi, przyznawane są punkty, które można wymienić na nagrody, o ile jest się szybszym niż inni gracze. Dla kreatywnych i spragnionych rywalizacji użytkowników opracowano tzw. wyzwania, czyli specjalny typ zadań, dzięki którym zdobywa się dodatkowe punkty. Na własnym koncie, można sprawdzić statystyki, liczbę zdobytych punktów oraz swoją pozycję na tle innych graczy.

W powiadomieniach znajduje się lista wszystkich własnych aktywności na platformie. Pomocą służą materiały edukacyjne, m.in. artykuły, porady ekspertów w formatach video. Specjalnie opracowana baza wiedzy nie pozwala błądzić w grze, na bieżąco wspiera poradami w dowolnym momencie,  w którym użytkownik potrzebuje pomocy, pozwala powrócić do wszystkich materiałów video, wykorzystanych do gromadzenia punktów. Każdy z graczy może również samodzielnie stworzyć własny profil użytkownika.

- Chcemy obalić mit, że wiedza finansowa jest niepotrzebna. Score Hunter to propozycja dla osób, które chcą sprawdzić się w niełatwej dziedzinie finansowej. Taka wiedza może okazać się bardzo przydatna ponieważ niemal prawie połowa dorosłych Polaków korzysta z różnych form zewnętrznego finansowania. Powinniśmy zadbać o elementarną znajomość o tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zarządzać swoimi finansami – mówi Małgorzata Bielińska, Dyrektor ds. Edukacji Grupy BIK.

MarketNews24/OP