Zamknij

Nie tylko aktorzy szczepili się bez kolejki. Na liście są biznesmeni

08.01.2021 16:15
Przedsiębiorcy szczepieni poza kolejnością
fot. STACH ANTKOWIAK/REPORTER/East News

Nie tylko celebryci skorzystali ze szczepień przeciw Covid-19 bez kolejki. Udało się także osobom znanym w świecie biznesu. Skorzystał m.in Zbigniew Grycan wraz z żoną. 

Szczepionki przeciw Covid-19 ruszyły. Pierwszeństwo, w ramach zerowej grupy, mieli mieć medycy. Obok medyków w kolejce stali m.in. celebryci i jak się okazuje… wpływowi przedsiębiorcy.

Portal Money.pl informuje, że bez kolejki miał zaszczepić się m. in. Właściciel popularnej sieci lodziarni Zbigniew Grycan oraz jego żona Elżbieta Grycan. Przedsiębiorca miał potwierdzić tę informację.

Znani przedsiębiorcy szczepieni bez kolejki

Po aferze ze szczepieniami celebrytów pojawiły się nowe informacje. Nie tylko przedstawiciele świata kultury tacy jak Krystyna Janda, Wiktor Zborowski czy Radosław Pazura skorzystali ze szczepień bez kolejki.

Money.pl informuje, że na liście osób, które zostały zaszczepione przeciw koronawirusowi w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poza kolejnością znalazł się Zbigniew Grycan wraz z żoną Elżbietą. Zbigniew Grycan to właściciel sieci lodziarni - działających głównie w galeriach handlowych pod nazwą Grycan.

Redakcja Money.pl potwierdziła tę informację. W oświadczeniu przedsiębiorca miał potwierdzić, że wraz z żoną zaszczepił się w WUM 30 grudnia. Skąd biznesmen wiedział o wolnych dawkach? W informacji przekazanej redakcji Grycan napisał, że dowiedział się o nich… ze strony internetowej uniwersytetu.

Informację na temat dodatkowej puli 450 szczepionek znaleźliśmy na stronie internetowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego  

Zbigniew Grycan

Przedsiębiorca argumentował ponadto, że on, podobnie jak jego żona zaliczają się do grupy seniorów. Zbigniew Grycan leczy się ponadto na POChP (przewlekłą chorobę płuc)- informuje serwis.

Wiadomo także o innych przedsiębiorcach, którzy szczepili się bez kolejki. Money.pl pisze także o założycielach firmy dr Irena Eris. Henryk Orfinger i Irena Eris także mieli przyjąć szczepionkę. 

 - Chcę wyraźnie podkreślić, że z nikim się nie dogadywałem, u nikogo tej sprawy nie załatwiałem - mówi money.pl Henryk Orfinger. 

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, w ramach grupy zero szczepić się mogą osoby wykonujące zawód medyczny, narażone na bezpośredni kontakt z chorymi i zakażonymi. Seniorzy, czyli osoby powyżej 60. roku życia szczepić się będą w ramach kolejnej tury. Przedsiębiorcy mają szczepić się na samym końcu, pierwszeństwo jednak będą mieli ci, których dotknął lockdown. 

RadioZET.pl/Money.pl