Zamknij

Greta Thunberg w Davos: w temacie klimatu nic się nie zmieniło

21.01.2020 11:00
Greta Thunberg w Davos: w temacie klimatu nic się nie zmieniło
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Greta Thunberg, młoda szwedzka aktywistka klimatyczna, przypomniała we wtorek zgromadzonej w Davos elicie gospodarczej i politycznej, że "praktycznie nic nie zrobiono dla klimatu". Nawet po wielu miesiącach mobilizacji młodych ludzi na całym świecie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

- Klimat i środowisko to dziś gorący temat, ale w praktyce nic nie zostało zrobione, (...) emisje CO2 nie zmniejszyły się - ogłosiła Thunberg przed otwarciem Światowego Forum Gospodarczego w Szwajcarii.

Nie jestem osobą, która może narzekać na to, że nie jest wysłuchiwana

Greta Thunberg

Szwedzka aktywistka brała udział w sesji panelowej zatytułowanej "Tworzenie zrównoważonej ścieżki w kierunku wspólnej przyszłości". Dodała jednak, że "głos młodych ludzi nie jest, a powinien być w centrum rozmowy" o klimacie.

Zobacz także

Podkreśliła, że walka ze zmianami klimatu będzie wymagać nie tylko wzrostu ogólnej świadomości.

- To dopiero początek - zapowiedziała, podkreślając, że każdy musi mieć większą wiedzę naukową o zmianach klimatu i ociepleniu planety.

Bez traktowania tego jako prawdziwego kryzysu nie będziemy mogli go rozwiązać

Greta Thunberg

Forum w Davos

W tegorocznym, jubileuszowym 50. Światowym Forum Gospodarczym, które odbędzie się w Davos w dniach od 21 do 24 stycznia pod hasłem "Partnerzy na rzecz zrównoważonego i spójnego świata", udział weźmie niemal 3 tys. osób ze 117 krajów, w tym 53 szefów państw i rządów.

Zobacz także

Swą obecność zapowiedzieli między innymi prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i brytyjski następca tronu książę Karol.

Polskę reprezentować będzie prezydent Andrzej Duda.

RadioZET.pl/PAP