Zamknij

Szef Google'a w Polsce. "Nie chcemy kolejnego drenażu mózgów"

Piotr Drabik
21.01.2019 16:20
Gospodarka. Szef Google'a Sundararajan Pichai z wizytą w Polsce
fot. PAP/Paweł Supernak

Z wizytą w Polsce przebywał dyrektor generalny Google'a Sundararajan Pichai. Spotkał się z m.in. premierem Mateuszem Morawieckim. - Chcielibyśmy w Europie Środkowej znaleźć sposób, przy współpracy z firmami takimi jak Google, by utrzymać talenty w naszych krajach - powiedział szef rządu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Zorganizowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii spotkanie jest poświęcone rozwojowi innowacyjnej gospodarki, a udział w nim bierze m.in. CEO Google Sundararajan Pichai. Wziął on udział w poniedziałkowym spotkaniu "Central and Eastern Europe Innovation Roundtable".

- Nie chcemy kolejnego drenażu mózgów, chcemy, aby te mózgi pracowały dla Google, dla Polski, Litwy itd - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Google Maps zacznie pokazywać ograniczenia prędkości na danej drodze

Premier przypomniał postać inżyniera Jacka Karpińskiego, wynalazcy, który prawie 50 lat temu zaprojektował komputer. Było to jednak, jak dodał, w czasach komunistycznych, więc wynalazca nie mógł tego wykorzystać do rozwoju gospodarki.

Tak będzie wyglądało Google w Europie? Działać musimy teraz

- Chciałbym, aby taki okrągły stół był jak najbardziej owocny, byśmy znaleźli rozwiązanie na najlepsze połączenie fantastycznego rozwoju ostatnich lat (...) z bardzo utalentowanymi społecznościami i przyzwoicie rozwijającymi się gospodarkami - powiedział Morawiecki.

Premier w ciepłych słowach wypowiadał się o technologicznym gigancie z USA.

- W szczególności chcielibyśmy skoncentrować się na gospodarce cyfrowej, która jest ważna dla nas wszystkich i dla Google'a. Skoncentrujemy się na tym, jak znaleźć odpowiednią platformę współpracy - mówił Morawiecki.

Szukacie tanich połączeń lotniczych? Asystent Google pomoże [WIDEO]

RadioZET.pl/PAP/PTD