Zamknij

„Google wciąż przestaje działać”. Kolejna awaria aplikacji?

22.06.2021 10:52
Google - awaria
fot. ymgerman/shutterstock (ilustracyjne)

„Google wciąż przestaje działać”. Taki komunikat wyświetla się na smartfonach tysięcy użytkowników. Jak przywrócić poprawne działanie aplikacji?

Google zalicza kolejną awarię. W marcu bieżącego roku pisaliśmy o usterkach aplikacji cyfrowego giganta na telefonach. Nie działał wówczas Gmail, Youtube, czy niezbędny w wielu firmach Dysk Google, czy Arkusze. Rozwiązaniem okazała się aktualizacja.

22 czerwca internauci znów skarżą się na działanie Google na smartfonach. W serwisie DownDetector w godzinach porannych pojawiło się ponad 5 tysięcy zgłoszeń. Użytkownikom pojawia się komunikat „Google wciąż przestaje działać”. Co robić w takiej sytuacji?

„Google wciąż przestaje działać”.  Co zrobić? Tłumaczymy krok po kroku

Awaria Google uniemożliwiła korzystanie z aplikacji na smartfonach. W serwisie DownDetector.pl widnieje tysiące zgłoszeń dotyczących jej wadliwego działania. Użytkownicy skarżą się, że napis „Google wciąż przestaje działać” pojawia się nawet po zamknięciu aplikacji.

awaria google
fot.

Jak usunąć irytujący internautów komunikat? Serwis Wirtualnemedia.pl podsuwa rozwiązanie: tak jak w przypadku poprzedniej awarii, wystarczy aktualizacja. Tłumaczymy krok po kroku, co należy zrobić.

  1. Wybrać opcję „ustawienia”
  2. Kliknąć „Aktualizacja aplikacji” lub wyszukać aplikacji Google i dokonać aktualizacji

Alternatywną metodą jest skorzystanie ze sklepu Google Play. W zakładce „moje aplikacje i gry” widnieje opcja „zarządzaj aplikacjami i urządzeniami”. Na ekranie wyświetlą się potrzebne aktualizacje.

Spółka nie wydała jeszcze komunikatu w sprawie awarii. Więcej informacji wkrótce.

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl