Zamknij

Google pozwoli ludziom ukryć reklamy

Olga Papiernik
29.01.2018 11:13
Google pozwoli ludziom ukryć reklamy
fot. Benjamin Dada on Unsplash

Reklamy Google z nową funkcją. Będzie można je ukrywać przyciskiem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Google pozwoli teraz użytkownikom "wyciszyć" reklamy zachęcające ich do kupowania produktów ze stron, które odwiedzili wcześniej. Tak zwane reklamy przypominające śledzą, które produkty ludzie obejrzeli online, a następnie są promowane w Internecie.

Google uważa, że reklamy z przypomnieniem były "przydatne", ale twierdzi, że chce dać ludziom "większą kontrolę" nad tym, co widzą w Internecie. Indywidualne reklamy remarketingowe będą "zmienne" w witrynach, które korzystają z usług Google w celu dostarczania reklam.

"Wyciszone promocje zostaną zastąpione innymi reklamami. Nie będzie sposobu, aby zrezygnować z wyświetlania wszystkich reklam. Zmiana zostanie wprowadzona w ramach aktualizacji ustawień reklam Google, dostępnej dla osób mających konto Google. Pulpit nawigacyjny konta pokazuje użytkownikom, które firmy obecnie kierują na nie "reklamy przypomnień" na podstawie produktów, które wcześniej oglądali." - podaje BBC.

Funkcja Google "zignoruj tę reklamę" została po raz pierwszy wprowadzona w 2012 roku. Pozwala ona ukryć wszelkie reklamy, których nie chcą widzieć ponownie.

Firma twierdzi, że funkcja ta jest używana "miliony razy" każdego dnia.

BBC/OP