Zamknij

Godziny otwarcia marketów w długi czerwcowy weekend

10.06.2020 10:06
Godziny otwarcia Biedronka, Lidl, Kaufland i Żabka w długi weekend
fot. eldar nurkovic/Shutterstock (ilustracyjne)

Planujesz zakupy podczas długiego czerwcowego weekendu? Sprawdź, w jakich godzinach będą pracować sklepy największych sieci handlowych, jak Biedronka, Lidl czy Kaufland.

Boże Ciało, które w tym roku wypada w czwartek 11 czerwca, rozpoczyna długi czerwcowy weekend. Planując w tym czasie zakupy należy pamiętać, że Boże Ciało jest dniem wolnym od pracy, a niedziela 14 czerwca jest wolna od handlu. 

Z tego powodu niektóre sieci sklepów wprowadziły zmiany w otwarciu swoich marketów w piątek oraz sobotę. Co to oznacza dla klientów?

Aldi

Z wyjątkiem czwartku i niedzieli, markety sieci będą otwarte w godz. 6-22.

Zobacz także

Biedronka

W środę 10 czerwca 2000 placówek sieci będzie funkcjonować od godz. 5 lub 6 do 23:30. Dodatkowo 135 sklepów pozostanie otwartych całą dobę od wtorkowego poranka do godz. 23:30 w środę. W piątek i sobotę placówki sieci Biedronka będą działać jak w zwykłe dni robocze.

Lidl

Sieć sklepów w piątek i sobotę będzie pracować w standardowych godzinach, tak jak w dni robocze.

Carrefour

Również markety tej sieci będą otwarte 12 i 13 czerwca w zwykłych godzinach pracy. Co ze sklepami franczyzowymi? "Godziny działania sklepów franczyzowych regulowane będą zgodnie z decyzją właściciela, a w każdym sklepie umieszczona będzie odpowiednia informacja dla klientów. Decyzją franczyzobiorcy część sklepów będzie w czwartek otwarta" - podało biuro prasowe Carrefour, cytowane przez TVN24.pl.

Zobacz także

Dino

"W środę i piątek markety Dino będą otwarte według swoich standardowych godzin, tj. w godzinach od 6.00 do 23.00. Pojedyncze sklepy są standardowo otwarte w krótszych niż standardowe godzinach, co związane jest z dostosowaniem ich funkcjonowania do lokalnych przepisów" - podkreśliła Ewa Wojtysiak z Dino Polska, w rozmowie z TVN24.pl.

Kaufland

W środę i piątek większość marketów sieci będzie otwarta w godz. 6-22.

Tesco

Markety brytyjskiej sieci handlowej 12 i 13 czerwca maja pracować w standardowych godzinach. 

Żabka

Sklepy sieci Żabka przez fakt, że posiadają status placówek pocztowych, mogą być otwarte w dni z zakazem handlu. "Franczyzobiorcy sklepów Żabka mogą więc skorzystać z dopuszczonych przez Ustawę wyłączeń. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach" - podała firma.

RadioZET.pl/TVN24.pl