Zamknij

Gigantyczne kolejki do sklepów. Na wielkanocne zakupy już za późno

02.04.2021 18:06
kolejka do sklepu w galerii handlowej
fot. Mateusz Jagielski/East News

Nie ma już szans na zrobienie szybkich zakupów przed świętami. Czas oczekiwania na wejście do sklepu zaczyna być mierzony w godzinach, a ustawiające się kolejki przypominają te, które pojawiały się rok temu, gdy obowiązywały znacznie ostrzejsze obostrzenia.

Lockdown został zaostrzony z powodu ataku trzeciej fali: jedną z decyzji mającą zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa było zmniejszenie liczby osób mogących przebywać jednocześnie w placówkach handlowych.

Duże obiekty muszą przestrzegać limitu 1 kupującego na 20 metrów kwadratowych powierzchni. W większości przypadków to ograniczenie nie rzutowało na sprawności dokonywania sprawunków. Przed Wielkanocą Polacy tłumnie wybrali się jednak na zakupy, czego owocem w piątek 2 kwietnia 2021 są kolejki wychodzące już nawet poza budynki galerii handlowych.

Gigantyczne kolejki przed sklepami. Polacy ruszyli na wielkanocne zakupy

Już za późno na szybkie świąteczne zakupy. Polacy tłumnie ruszyli do sklepów, przed niektórymi już rano ustawiały się kolejki. Sytuacja pogarszała się z godziny na godzinę i osoby wybierające się na wieczorne sprawunki muszą liczyć się z długim oczekiwaniem na wejście do lokalu handlowego.

Widać to najwyraźniej w dużych centrach handlowych, w których funkcjonują hipermarkety. Jak relacjonują w mediach społecznościowych Polacy, cześć kolejek wylała się już nawet poza budynki, co oznacza konieczność odstania nawet więcej, niż godziny.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja będzie się pogarszać. Na zakupy ruszyły bowiem osoby, które skończyły pracę, zbliża się więc kulminacyjny moment fali zakupowej.

Problemy zaczęły pojawiać się także z odbiorem w automatach pocztowych zamówionych online przesyłek. W kolejkach do takich punktów można już spędzić kilkanaście minut, chyba że wybierze się mniej uczęszczane, nocne godziny.

Takiego samego fortelu można użyć wybierają się na zakupy do sklepów. Biedronka i Lidl przywróciły 24-godzinne działanie części sklepów, a w większości placówek wprowadzono wydłużone godziny działania. Przed wybraniem się na zakupy wato więc sprawdzić, do której czynny będzie dany sklep i postarać się dla wygody i bezpieczeństwa wybrać termin, podczas którego w lokalu nie będzie dużej liczby klientów.

RadioZET.pl/wp.pl/media społecznościowe