Zamknij

Gang Słodziaków z Biedronki. W sieci kwietnie handel naklejkami

05.09.2019 13:28
Gang Słodziaków - Magiczny Portal 2019. Naklejki z Biedronki sprzedawane w internecie
fot. Biedronka

W internecie kwitnie handel naklejkami, które klienci Biedronki mogą wymienić na maskotki z akcji Gang Słodziaków – Magiczny Portal. Ponadto część klientów zarzuca pracownikom Biedronki nieprzestrzeganie zasad promocji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Gang Słodziaków to kolejna odsłona akcji promocyjnej w marketach Biedronki.

W jej ramach od 26 sierpnia do 17 listopada klienci sieci sklepów mogą zbierać naklejki za każde wydane 40 zł. Do tego, jeśli płacą z kartą lojalnościową Moja Biedronka, kupują warzywa i owoce oraz wybrane produkty, mogą otrzymać dodatkowe naklejki. 

Za 60 naklejek bez dodatkowych opłat klienci Biedronki mogą do 1 grudnia odebrać jedną z czterech dużych maskotek: borsuka Bartka, nietoperza Nikodema, dzięcioła Dominika lub sarenkę Hanię.

Z kolei 40 naklejek uprawnia do otrzymania jednego z mniejszych pluszaków: liska Lucusia, pszczółki Poli, nietoperza Nikosia, dzięciołka Dominiczka, sówki Zosi i zajączka Zuzi.

Zobacz także

Naklejki za złotówkę zamiast za 40 zł

Jednak okazuje się, że nie tylko w kasach Biedronki można znaleźć promocyjne naklejki. W serwisach aukcyjnych pojawiło się wiele ogłoszeń sprzedaży naklejek, za które można otrzymać maskotki. 

Ceny są bardzo zróżnicowane – od złotówki za jedną naklejkę po komplet 60 naklejek oferowany za 49,99 zł. Do ofert często dołączone są zdjęcia pojedynczych lub większej liczby naklejek, które są ważne w tegorocznej edycji Gangu Słodziaków. 

Każda naklejka posiada indywidualny numer identyfikacyjny, co ma zabezpieczyć Biedronkę przed ewentualnymi próbami ich podrabiania. 

W sieci popularny jest również handel samymi maskotkami. W chińskich serwisach aukcyjnych, jak AliExpress, można kupić bardzo podobne pluszaki, do tych oferowanych w tegorocznej odsłonie akcji Gang Słodziaków. Ceny za jednego zaczynają się do 15 złotych. Trzeba się jednak liczyć z kilkutygodniowym oczekiwaniem na przesyłkę z Państwa Środka. 

Bardziej niecierpliwi mogą kupić maskotki od polskich sprzedawców np. na Allegro lub OLX. Cały zestaw 4 dużych i 6 małych maskotek z Gangu Słodziaków wraz z promocyjną książką dla dzieci to wydatek od około 300 do 440 złotych.  

Zobacz także

„Czuję się oszukana”

O tym, jak ogromne jest zainteresowanie wśród klientów Biedronki, można poczytać na profilu sieci na Facebooku. 

Wydałam 81 zł na zakupy w biedronce i otrzymałam tylko 4 naklejki, a wedle tego co reklamujecie powinnam dostać 8 naklejek. Pan przy kasie powiedział, że tak mu pokazuje system. Ja mam gdzieś taki system skoro oszukujecie ludzi napisała pani Magda. 

Byłam wczoraj na zakupach - dość sporych i moje dziecko widząc reklamę słodziaków oszalało i oczywiście namówiło mnie na zakup kilku produktów z extra punktami. I ku naszemu zdziwieniu przy kasie okazało się, że promocja rusza od dnia następnego. Zakupy zrobione na prawie 200 zł, naklejek brak. Smutek dziecka ogromny. Uważam, że obklejony sklep powinien być od dnia w którym rusza zabawa, a nie kilka dni wcześniej. Czuje się oszukana – skomentowała za to pani Anna.

Czemu w niektórych sklepach nie chcą sprzedawać słodziaków? (Tarnowskie Góry, Fińska) kierowniczka tego sklepu zrobiła głośna awanturę ponieważ zażądałam sprzedaży (towar był wystawiony z ceną 49 złotych), moje dziecko bardzo to przeżyło. Powoływała się na „procedurę” - to po prostu nielegalne – dodała pani Urszula.

Biedronka odpowiadała klientom, aby za każdym razem takie sytuacje zgłaszali do działu obsługi klienta.

Zobacz także

Gang Słodziaków – zasady

Nowa akcja Gang Słodziaków rozpoczęła się 26 sierpnia. Aby wziąć w niej udział, wystarczy na specjalnych kartach kolekcjonerskich zbierać naklejki przyznawane podczas zakupów w Biedronce.

Naklejki będzie można kolekcjonować do 17 listopada, a pluszaki i książkę odbierać do 1 grudnia lub do wyczerpania zapasów.

Każdego ze Słodziaków można otrzymać za darmo po zebraniu 60 naklejek, a 40 naklejek uprawnia do jego zakupu za jedyne 19,99 zł/szt. lub do otrzymania za darmo Słodziaka Juniora.

Z kolei 15 zebranych naklejek pozwala odebrać za darmo książkę „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany. Gang Słodziaków”. Można ją również kupić w Biedronce w regularnej cenie – 9,99 zł/szt., natomiast dużego Słodziaka – w cenie 49,99 zł/szt.

Zobacz także

Jeden punkt w postaci naklejki można dostać za każde wydane w Biedronce 40 złotych. Zbieranie naklejek może być jeszcze szybsze dzięki dodatkowym punktom przyznawanym za:

  • zakupy z zarejestrowaną kartą lojalnościową „Moja Biedronka” - dodatkowy 1 pkt,
  • zakup warzyw lub owoców - 1 pkt,
  • zakup produktów specjalnych o minimalnej wartości 10 zł - 1 pkt.

Dodatkowe punkty są przyznawane wyłącznie do transakcji spełniających kryterium zakupów 40 zł.

Na przykład za zakupy z zarejestrowaną kartą „Moja Biedronka” na kwotę minimum 40 zł, wśród których znajdzie się przynajmniej 1 warzywo lub 1 owoc oraz produkty specjalne o wartości minimum 10 zł, będzie można otrzymać 4 naklejki (czyli 4 pkt).

Przy analogicznych zakupach na kwotę min. 80 zł, liczba punktów wzrasta do 8.

Zobacz także

RadioZET.pl