Zamknij

Gang Słodziaków w Biedronce. Emerytka wydała 800 zł i nie dostała maskotki

09.12.2019 11:48
Gang Słodziaków 2. Emerytka wydała 800 zł w Biedronce na naklejki. Nie dostała maskotki
fot. ROBERT WOZNIAK/Polska Press/East News (ilustracyjne)

Ponad 800 złotych wydała w sklepach sieci Biedronka emerytka z Łodzi, aby zebrać kolekcję naklejek w akcji Gang Słodziaków 2. Jednak dla pani Bożeny nie starczyło już pluszaków. Jej wnuczka była zawiedziona. Jak sprawę komentowała sieć handlowa? 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał „Dziennik Łódzki”, pani Bożena – samotna emerytka z Łodzi – przez ostatnie miesiące robiła w Biedronce zakupy, wydając co najmniej 40 złotych na każde z nich. Dzięki temu otrzymywała od kasjerów naklejki w ramach akcji promocyjnej Gang Słodziaków 2. 

Od 26 sierpnia do 17 listopada tego roku klienci za zakupy mogli zbierać naklejki, wklejać je do specjalnych albumów i wymieniać je potem na maskotki – cztery duże i sześć mniejszych. 

Zobacz także

„Wnuczka jest zawiedziona”

Pluszaki były wydawane do 1 grudnia, ale w wielu marketach zapasy maskotek wyczerpały się jeszcze przed końcem listopada.

Za każdym razem ekspedientki tłumaczyły, że maskotek nie ma. Rozmawiałam z kierownikami sklepów i słyszałam to samo wytłumaczenie, nawet jeden ochroniarz mi współczuł, twierdząc, że ta akcja to manipulacja.

Pani Bożena

Niektóre ekspedientki radziły emerytce, aby do sklepu przyszła zaraz po otwarciu. „Byłam trzy razy w trzech różnych sklepach, a pudełka z maskotkami były już puste” – relacjonowała kobieta w rozmowie z gazetą.

To jest dowód, że łatwowiernych klientów po prostu oszukano, by tylko zostawili w sklepie swoje pieniądze. Moja 9-letnia wnuczka jest zawiedziona i to bardzo. Nie rozumie tego, jest jej przykro. A nie sądzę, by tylko mnie tak oszukano, chodzi też o inne dzieci.

Pani Bożena

Zobacz także

Jak sprawę skomentowała sieć Biedronka?

– Słodziaki można było odbierać przez 14 tygodni i wydawaliśmy je do 1 grudnia. Aktualnie nasze Biuro Obsługi Klienta rozpatruje jednostkowe zgłoszenia dotyczące maskotek. Na podstawie naszych analiz możemy stwierdzić, że ponad 99 procent klientów, którzy chcieli odebrać Słodziaka, już to zrobiło – podkreśliła Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych w sieci Biedronka, cytowana przez „Dziennik Łódzki”.

Akcja była rekordową – podczas niej rozdano ponad 7,2 mln maskotek i 620 tys. książek.

Gang Słodziaków 2. Jak odebrać maskotkę?

Biedronka zrobiła jednak wyjątek dla rodziców, którzy wciąż nie mogą otrzymać maskotek.

Dochodzą do nas jednak sygnały, że nie wszystkim z Was udało się odebrać maskotki i książkę w czasie trwania akcji. Po akcji zebraliśmy z naszych sklepów z całej Polski wszystkie pozostałe maskotki i książki, aby przekazać je Wam” – napisała Biedronka w komunikacie.

Jeżeli dysponujecie więc kartą z odpowiednią liczbą naklejek, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. W zgłoszeniu prosimy o podanie Imienia, Nazwiska, telefonu kontaktowego, adresu, numeru karty kolekcjonerskiej (nr kodu kreskowego na ostatniej stronie) oraz wybranej nagrody (Słodziak, Junior wraz z podaniem preferowanego rodzaju lub książka), a w temacie „Gang Słodziaków”.

Biedronka

Zobacz także

Klienci z albumami wypełnionymi naklejkami mogą zgłosić się do Biedronki do 18 grudnia 2019 roku.

Jednak sieć sklepów nie daje gwarancji, że pluszaków wystarczy dla wszystkich klientów. Liczba maskotek i książek Gang Słodziaków jest ograniczona. Każdy klient będzie mógł odebrać maksymalnie 2 maskotki i 2 książki. Do tego konieczna jest wypełniona naklejkami karta kolekcjonerska.

RadioZET.pl/Dziennik Łódzki