Zamknij

Gang Fajniaków w Biedronce. 240 tysięcy maskotek w rękach klientów

09.09.2020 12:04
Gang Fajniaków w Biedronce
fot. Jakub Kaminski/East News

Polacy potrzebowali 10 dni by uzbierać w Biedronce wystarczającą liczbę naklejek i zamienić je na maskotkę. Sieć podała nowe informacje o akcji Gang Fajniaków.

Gang Fajniaków to nowa akcja Biedronki, która już wcześniej organizowała podobne promocje. W ubiegłych latach klienci tej sieci mogli wymienić naklejki na Słodziaki lub Świeżaki.

Tegoroczna edycja pod hasłem Gang Fajniaków ruszyła 27 sierpnia. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pluszaki?

Gang Fajniaków to najnowsza odsłona promocji z maskotkami w roli głównej, jaką przygotowała sieć Biedronka. Tematem przewodnim akcji jest ekologia oraz środowisko naturalne.

Gang Fajniaków. Biedronka rozdała pierwsze maskotki

W ramach promocji można otrzymać jedną z 10 maskotek: Chmurkę Celinkę, Słońce Sonię, Kroplę Ksenię, Drzewo Dobromira, Fokę Franię, Jarzębinę Julkę, Pieska Piotrusia, Dęba Dyzio, Ważkę Wiolę i Smoga Stefka.

Biedronka w najnowszym komunikacie zdradziła, że ponad 240 tysięcy maskotek już trafiło do klientów.

Zobacz także

Wystarczyło jedynie 10 dni, żeby 140 tysięcy książek i 100 tysięcy maskotek Gangu Fajniaków trafiło w ręce ich fanów” – informuje sieć.

Biedronka dodaje, że pierwsze maskotki trafiły do klientów już dwie minuty po północy pierwszego dnia akcji. Miało to miejsce w Stegnie w województwie pomorskim.

Zobacz także

Jak otrzymać Fajniaka lub książkę?

Fajniaki można otrzymać za darmo po zebraniu 60 naklejek. 40 uzbieranych naklejek umożliwia kupno maskotki za 19,99 zł. Jeśli klienci chcą kupić pluszaka bez zbierania naklejek, muszą za niego zapłacić 39,99 złotych. Tak też zrobił klient w Stegnie, który jako pierwszy kupił maskotkę. Książkę „Gang Fajniaków i miasto marzeń” można nabyć za 9,99 zł lub 15 naklejek.

Sieć informuje, że na podium sklepów Biedronka, w których Fajniaki wydano najszybciej w kraju, znalazły się też Zakopane i Warszawa. Tam również pierwsze maskotki wydano w nocy pierwszego dnia akcji.

gang fajniaków w Biedronce

Jak zbierać naklejki – zasady

Jedna naklejka przyznawana jest za każde wydane w sklepie 50 zł. Sieć promuje zakup niektórych produktów, przyznając za nie dodatkowe naklejki. Klienci otrzymają ekstra naklejki za posiadanie Karty Moja Biedronka, zakup warzyw, owoców, produktów z oferty specjalnej i towarów opatrzonych znakiem „Kupuj co polskie”.

Akcja Gang Fajniaków potrwa do 2 grudnia. Naklejki można będzie zbierać do 18 listopada.

RadioZET.pl/mat.pras