Zamknij

Fundusz MEIF5 kupi większościowy pakiet Inea

Olga Papiernik
05.12.2017 09:38
Fundusz MEIF5 kupi większościowy pakiet Inea
fot. Joshua Sortino on Unsplash

Fundusz Macquarie European Infrastructure Fund 5 (MEIF5), zarządzany przez Macquarie Infrastructure and Real Assets (MIRA), zawarł umowę na zakup większościowego pakietu akcji w firmie Inea, poinformował fundusz. Zamknięcie transakcji spodziewane jest na początku lutego 2018.

MEIF5 nabędzie udziały od funduszu private equity Warburg Pincus, od założyciela firmy Inea oraz od innych akcjonariuszy, podano również.

- Jako jeden z największych operatorów FTTH i operatorów kablowych w zachodniej Polsce Inea z sukcesem stworzyła najlepszą w branży sieć dostępową dla kluczowych usług telekomunikacyjnych. Spółka ma znaczny potencjał do dalszego rozwoju. Cieszymy się, że będziemy mogli wraz z obecnym zarządem Inea S.A. pracować nad wzmacnianiem pozycji spółki jako preferowanego dostawcy infrastruktury i usług telekomunikacyjnych w regionie. - powiedział szef MIRA na Europę, Leigh Harrison.

Zakup Inea będzie drugą bezpośrednią inwestycją MIRA w Polsce po głębokowodnym terminalu kontenerowym DCT Gdańsk.

Inea to lider usług multimedialnych i telekomunikacyjnych w Wielkopolsce i jedna z czterech największych sieci kablowych w kraju.

ISBnews/OP