Zamknij

Fundacja o. Rydzyka z ponad 3 mln zł zysków

09.07.2019 09:39
Fundacja ojca Tadeusza Rydzyka z ponad 3 mln zł zysków. Lux Veritatis
fot. Jozef Ostrowka/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Ponad 3,3 miliona złotych zysku zanotowała w ubiegłym roku fundacja Lux Veritatis, kierowana przez redemptorystę o. Tadeusza Rydzyka. Większość przychodów organizacji, która jest nadawcą TV Trwam, pochodziła z darowizn.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał portal Gazeta.pl, fundacja Lux Veritatis opublikowała właśnie sprawozdanie finansowe za ubiegły rok.

Istniejąca od 21 lat organizacja, której prezesem zarządu jest o. Tadeusz Rydzyk, jest właścicielem TV Trwam czy udziałowce, Geotermii Toruń.  

W 2018 roku fundacja zanotowała ponad 48 mln zł przychodu. Zdecydowana większość - około 34,2 mln zł - pochodziła z darowizny. Z kolei około 13,8 mln zł to wpływy z działalności gospodarczej w kraju i za granicą.

Wśród nich np. produkcja i emisja programów telewizyjnych, sprzedaż książek i płyt.

Zobacz także

Lux Veritatis miała w 2018 roku dokładnie 3 329 311,79 zł zysku. Dla porównania przed dwoma laty ten zysk wynosił około 1,5 mln zł.

Te pieniądze mają zostać przeznaczone na działalność statutową. Przeciętne zatrudnienie w fundacji to "49,5 osoby". Większość z nich stanowili "pracownicy obsługi redakcyjno-technicznej".

Aktywa i pasywa fundacji Lux Veritatis - w tym sprzęt telewizyjny i auta - to aż 235 976 722,56 zł.

Kierowana przez o. Rydzyka jest nadawcą TV Trwam, jest udziałowcem spółki Geotermia Toruń i buduje Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl