Zamknij

Fundacja Biedronki rozdaje maseczki, rękawiczki i środki higieniczne

24.04.2020 10:58
Biedronka Biedronka rozdaje maseczki, rękawiczki. Dla kogo?
fot. Alonafoto/Shutterstock (ilustracyjne)

Fundacja Biedronki przekaże szpitalom i domom pomocy społecznej środki ochronne oraz higieniczne. Ma to pomóc w opiece nad seniorami, szczególnie zagrożonymi podczas pandemii koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Sytuacja domów pomocy społecznej z powodu zakażeń koronawirusa drastycznie się pogorszyła. Rośnie liczba zakażeń wśród ich pensjonariuszy oraz personelu. Część placówek jest ewakuowana, a w pozostałych przypadkach pomagają wolontariusze, żołnierze czy siostry zakonne.

W Polsce działa obecnie ponad 800 domów pomocy społecznej, ponad 550 zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych, ponad 100 hospicjów oraz blisko 90 oddziałów opieki paliatywnej. Większość ich podopiecznych to osoby w podeszłym wieku.

Zobacz także

Biedronka rozdaje środki ochrony i higieny

Fundacja Biedronka, która rozpoczęła swoją działalność na początku marca, postanowiła wesprzeć seniorów.

- W trakcie pandemii wszyscy w jakimś stopniu czujemy się zagrożeni i staramy się zadbać o swoje bezpieczeństwo. Jednak obecnie trzeba szczególnie zabezpieczyć najsłabszych, którzy sami nie mogą zatroszczyć się o siebie. Do tej grupy należą osoby starsze i przewlekle chore przebywające w instytucjach opiekuńczych - podkreśliła Katarzyna Scheer, prezeska zarządu Fundacji Biedronki.

Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać domom pomocy społecznej oraz zakładom opiekuńczo-leczniczym środki zabezpieczające dla personelu, w tym maseczki i rękawiczki oraz środki higieniczne, bo są one absolutnie krytyczne dla zapewnienia bezpieczeństwa ich podopiecznych

Katarzyna Scheer

W pierwszej kolejności będą wyposażane te instytucje, które są ulokowane w regionach o największej skali zakażeń. Środki ochronne, higieniczne i dezynfekujące będą przekazywane do wyczerpania zapasów. 

Zobacz także

Zapotrzebowanie można zgłaszać przez stronę fundacjabiedronki.pl. Ze wsparcia nie mogą korzystać osoby indywidualne. Wartość programu to 10 mln zł.

Fundacja Biedronki
fot. Biedronka wspiera seniorów

Fundacja Biedronki zajmuje się wspieraniem najbardziej wrażliwych grup społecznych, zwłaszcza seniorów. Jej cele to m.in. przeciwdziałanie ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych, a także rozwój wolontariatu na rzecz seniorów.

Pierwszym programem Fundacji jest program „Na codzienne zakupy” realizowany wspólnie z Caritas Polska i oddziałami diecezjalnymi. W ramach programu pomocą objętych zostało 10 tys. seniorów. Na ten program Fundacja Biedronki przeznaczy prawie 15 mln zł.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe