Zamknij

Franek Sterczewski z KO nie wykazał żadnego majątku

20.12.2019 10:08
Franek Sterczewski, poseł KO, w oświadczeniu majątkowym wpisał "nie dotyczy"
fot. Franek Sterczewski/Facebook

Zaskakujące oświadczenie majątkowe Franciszka Sterczewskiego, debiutującego posła Koalicji Obywatelskiej. W deklaracji finansowej w każdej rubryce wpisał "nie dotyczy". To oznacza, że nie przyznał się do żadnego majątku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Franek Sterczewski dotychczas był znany ze swojej działalności aktywisty miejskiego w Poznaniu. W październikowych wyborach parlamentarnych startował z ostatniego miejsca na poznańskiej liście Koalicji Obywatelskiej.  

Udało mu się uzyskać mandat poselski i od połowy listopada zasiada w ławach izby niższej polskiego parlamentu. Otrzymał ponad 25 tys. głosów.

- Chcę dalej działać w Poznaniu jak najmocniej, być aktywnym posłem na miejscu, mieć otwarte biuro poselskie. Żeby było na parterze, dostępne dla osób niepełnosprawnych i mówiące coś o tym, jakim jestem posłem i co myślę o polityce. Chciałbym zaproponować nowy format biura poselskiego – w którym można coś załatwić, dowiedzieć się - tak o swojej działalności poseł mówił w rozmowie z portalem RadioZET.pl.

Franek Sterczewski: Jeśli inni politycy mają czyste buty, to znak, że za dużo siedzą na twiterku

Majątek: nie dotyczy

Zgodnie z prawem, wraz z początkiem kadencji Sterczewski złożył oświadczenie majątkowe. Jaka jest jego treść?

W każdej sekcji - dotyczącej oszczędności, nieruchomości, dochodów czy mienia ruchomego - wpisał "nie dotyczy". W rezultacie poseł nie zadeklarował żadnego majątku. 

Zobacz także

Przed startem w wyborach prezydenckich, pracował w Międzynarodowych Targach Poznańskich (MTP) jako koordynator ds. strategii rozwoju. 

Część komentatorów powątpiewała w złożoną przez posła deklarację. "Albo kłamie, albo jest kompletnym nieudacznikiem, który nie powinien decydować o losie innych" - napisał na Twitterze Łukasz Warzecha, prawicowy publicysta.

Jak sprawę komentuje poseł KO? Franek Steczewski nie zaprzecza, że pracował w MTP i pobierał z tego tytułu wynagrodzenie.

Popełniłem błąd formalny.  Swoje oświadczenie majątkowe wypełniałem w pośpiechu w rejestracji przed pierwszymi obradami Sejmu. Oświadczenie jest w trakcie korekty

Franek Steczewski

Dodał, że "nie jestem majętnym posłem". - Nie posiadam własnego mieszkania, ani samochodu. Jedną z najcenniejszych rzeczy jakie posiadam jest rower, ale jego wartość nie przekracza kwoty koniecznej do zdeklarowania - dodał w rozmowie z portalem RadioZET.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl