Zamknij

Omyłkowo obniżono ceny telewizorów do 131 zł. Klienci zablokowali kasy

10.01.2020 08:03
Francja. Omyłkowo obniżono ceny telewizorów do 131 zł. Interweniowała policja
fot. viàOccitanie/Twitter

Interwencją policji zakończyła się nieoczekiwana promocja na telewizory w supermarkecie na południu Francji. Omyłkowo przeceniono tam telewizory z 399 na 30,99 euro (w przeliczeniu prawie z 1700 zł na 131 zł), co wykorzystali klienci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podało BBC News, sprawa dotyczy supermarketu Géant Casino w mieście Montpellier. Przez przypadek w środę doszło tam do ogromnej obniżki cen telewizorów. 

Gdy klienci z przecenionymi sprzętami pojawili się przy kasach, pracownicy sklepu odmówili dokonania transakcji. W rezultacie konsumenci zablokowali kasy i odmówili opuszczenia sklepów, a na miejscu musiała interweniować policja. 

Zobacz także

Według francuskich mediów, wezwano dziesiątki funkcjonariuszy do powstrzymania klientów. Niektórzy mieli w wózkach nawet po 4 czy 5 telewizorów.

Ostatni konsumenci opuścili supermarket dopiero godzinę po planowym zamknięciu sklepu. W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia, na których widać, jak klienci blokują kasy.

Zobacz także

Francuska telewizja BFM-TV przypomniała, że zgodnie z miejscowym prawem kasjerzy nie mogą odmówić sprzedaży produktu zgodnie z ceną zawarta na etykiecie. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy doszło do oczywistej pomyłki.

BBC News podkreśliło, że do podobnych przypadków dochodziło już nie raz.

Na przykład w styczniu 2019 roku linia lotnicza Cathay Pacific z Hongkongu omyłkowo sprzedała miejsca w klasie biznes na sierpniowe loty z Wietnamu do Nowego Jorku za około 675 dolarów (około 2,5 tys. zł) w obie strony.

Dla porównania - normalne ceny w lipcu i wrześniu kosztują na tej trasie po 16 tys. dolarów (ponad 61,5 tys. zł). Linie lotnicze ogłosiły później, że będą honorować bilety kupione podczas omyłkowej promocji.

Zobacz także

RadioZET.pl/BBC News