Zamknij

Forum w Davos. Premier Morawiecki spotkał się z szefem Apple'a

Piotr Drabik
24.01.2019 14:03
Forum w Davos. Premier Morawiecki spotkał się z szefem Apple'a
fot. Krystian Maj/KPRM/PD

Podczas trwającego w Davos Światowego Forum Ekonomicznego premier Mateusz Morawiecki spotkał się m.in. z szefem firmy Apple Timem Cookiem. Szef rządu wziął również udział w dyskusji o przyszłości Europy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Morawiecki spotkał się z dyrektorem wykonawczym Apple podczas drugiego dnia na wizyty Forum w Davos. Na zdjęciach udostępnionych przez kancelarię premiera widać, że w rozmowie brał udział m.in. wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. 

Nie ujawniono, o czym polski szef rządu rozmawiał z Timem Cookiem.

Zobacz także

Morawiecki spotkał się też z chińskim ekonomistą prof. Justinem Yifu Linem.

Idee profesora Justina Yifu Lina w znaczny sposób wpływają na gospodarkę świata i poszczególnych państw. To nasze kolejne spotkanie w Davos, podczas którego mamy okazję porozmawiać nie tylko o rozwoju ekonomicznym Polski, ale także sytuacji i perspektywach dla świata” – napisał na Twitterze premier.

Zobacz także

Morawiecki wziął udział w panelu „The New Impetus for Europe”, w którym uczestniczyli także m.in. szefowie rządów Irlandii – Leo Varadkar oraz Holandii – Mark Rutte.

– Polska jest bardzo proeuropejska, dumna ze swoich osiągnięć i proamerykańska. Niewiele krajów w Europie jest jednocześnie proamerykańska i proeuropejska – ocenił podczas dyskusji premier.

Szef polskiego rządu krytykował również funkcjonowanie rajów podatkowych.

– Są raje podatkowe na świecie, w tym i w Europie. To państwa, które wykorzystują swoją władzę lub nadużywają swoich systemów podatkowych na szkodę innych krajów, musimy to zatrzymać, to nie pomaga UE w budowaniu zaufania – mówił Morawiecki.

49. Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się od 22 do 25 stycznia. Do szwajcarskiego kurortu pod koniec stycznia co roku zjeżdżają światowi przywódcy polityczni, prezesi największych firm i organizacji pozarządowych oraz intelektualiści.

Davos to nie tylko konferencja naukowa, ale także okazja do nieformalnych rozmów światowych liderów politycznych i biznesowych. Forum obejmuje kolacje i panele dyskusyjne dotyczące globalnych trendów społecznych i gospodarczych. Tematem przewodnim tegorocznego forum jest Globalizacja 4.0. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD