Zamknij

Forum Ekonomiczne 2020 przeniesione do Karpacza

18.08.2020 08:41
Forum Ekonomiczne 2020 nie odbędzie się w Krynicy. Dlaczego?
fot. Artur BARBAROWSKI/East News (ilustracyjne)

Forum Ekonomiczne nie odbędzie się w Krynicy. Coroczne spotkanie świata biznesu i polityki, nazywanego "polskim Davos", zostało przeniesione do Karpacza.

Forum Ekonomiczne w Krynicy odbywa się od 1992 roku. Tegoroczna edycja była planowana na 8-10 września. Jednak na drodze stanęła pandemia koronawirusa oraz związane z nią obostrzenia.

Jak przypomniał w specjalnym oświadczeniu Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, 6 sierpnia Ministerstwo Zdrowia wprowadziło dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w prawie 20 powiatach w sześciu województwach.

Forum Ekonomiczne 2020. Gdzie się odbędzie?

Objęły one również teren powiatu nowosądeckiego, na terenie którego znajduje się Krynica Zdrój. Decyzję Ministerstwa Zdrowia oceniamy bardzo pozytywnie. Wprowadzenie rygoru sanitarnego powinno pozwolić na skuteczne opanowanie ognisk choroby - podkreślili organizatorzy Forum.

Zobacz także

Jak zaznaczyli, "dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie".

W efekcie nie da się zagwarantować, że spotkanie w Krynicy będzie możliwe, stąd decyzja o przeniesieniu Forum do Karpacza, a dokładnie do Hotelu Gołębiewski.

Zobacz także

„Nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu” - napisał Berdychowski.

RadioZET.pl/PAP