Zamknij

Sieciówka Forever 21 bankrutuje. Zamknie sklepy także w Polsce?

30.09.2019 14:33
Forever21 bankrutuje
fot. Shutterstock/ Kamil Macniak (ilustracyjne)

Forever 21, amerykańska marka odzieżowa, która swoje sklepy ma również w Polsce bankrutuje. Sieć złożyła już wniosek o ogłoszenie upadłości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

To kolejna sieciówka, której najpewniej nie zobaczymy już w Polsce. Wcześniej o zamknięciu sklepów zdecydowały marki New Look, czy Marks&Spencer.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, firma wystąpiła o ochronę przed roszczeniami wierzycieli, stosując Chapter 11 bankruptcy amerykańskiego prawa upadłościowego.

Zobacz także

Zgodnie z tą procedurą, sieciówka będzie miała czas na reorganizację struktury kapitałowej  zanim możliwe będzie wypełnianie jej zobowiązań wobec wierzycieli (na przykład właścicieli powierzchni handlowych).

Firma planuje zamknąć 178 nierentownych sklepów w Azji i w Europie. Jak informuje agencja Reutera, sklepy w Ameryce Południowej i w Meksyku będą działały na dotychczasowych zasadach.

Zobacz także

Sieć poinformowała także, że udało jej się pozyskać 275 mln dolarów finansowania od obecnych wierzycieli i 75 mln dolarów nowego kapitału na przeprowadzenie globalnej restrukturyzacji.

Forever 21 to sieć z 35-letnią historią. Amerykańska sieciówka została założona w Los Angeles w 1984 roku. Dziś funkcjonuje w 57 krajach, a konsumenci z całego świata mają do dyspozycji 815 sklepów.

 RadioZET.pl/"Rzeczpospolita"