Zamknij

Flydubai myśli o lotach z Dubaju do kolejnych miast w Polsce

Olga Papiernik
29.04.2018 15:35
dubaj
fot. Roman Logov on Unsplash

Linia lotnicza flydubai ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, która z początkiem tego miesiąca rozpoczęła codzienne bezpośrednie loty pomiędzy Krakowem i Dubajem jest zainteresowana uruchomieniem połączeń z kolejnymi polskimi miastami.

Jeyhun Efendi, wiceprezes ds. operacji handlowych flydubai powiedział PAP podczas targów Arabian Travel Market, że przewoźnik na razie skupia się na budowaniu swojej pozycji w Krakowie, ale w przyszłości nie wyklucza dalszego rozwoju na polskim rynku.
„Polski rynek lotniczy jest rozległy i różni się od innych w regionie, np. czeskim, gdzie mamy do czynienia z jednym dominującym portem w Pradze. W Polsce znajdziemy szereg lotnisk w różnych częściach kraju o podobnym potencjale” - zaznaczył przedstawiciel dubajskiej linii.
„Na razie skupiamy się na Krakowie, co nie wyklucza tego, że będziemy się rozwijali w przyszłości - z pewnością taki jest nasz plan, dlatego patrzymy na takie lokalizacje jak Gdańsk, Wrocław czy inne miasta” - dodał.
Jeyhun Efendi podkreślił, że flydubai upatruje swojej szansy w tym, że polska gospodarka dobrze się rozwija, w związku z czym coraz więcej ludzi chce podróżować i spędzać wakacje w odległych zakątkach świata.
Codzienne loty pomiędzy Dubajem i Krakowem odbywają się od 8 kwietnia z wykorzystaniem najnowszych Boeingiów 737 MAX 8, które flydubai zaprezentował na Dubai Airshow w listopadzie zeszłego roku. Jak podkreślają przedstawiciele przewoźnika, część obsady pokładowej tego połączenia stanowią Polacy.
Linia współpracuje z narodowym przewoźnikiem Emirates na podstawie porozumienia codeshare, co umożliwia pasażerom podróżującym do Dubaju skorzystanie z wielu połączeń dalekodystansowych, które w swojej ofercie posiadają te linie. Dubaj jest największym portem przesiadkowym na świecie, który w zeszłym roku odprawił 88 mln pasażerów. Można stamtąd podróżować dalej do ponad 200 miejsc, m.in. w Azji, Australii i Afryce.
Flydubai to linia lotnicza powstała w 2009 roku, która posiada sieć połączeń z bazy macierzystej w Dubaju do ponad 90 lokalizacji w 47 państwach na całym świecie. Od rozpoczęcia działalności linia przewiozła ponad 50 mln pasażerów.
Obecnie flota przewoźnika składa się z 61 samolotów Boeing 737 MAX 8 i Boeingów Next Generation 737-800. Plany flydubai na najbliższe lata zakładają powiększenie floty lotniczej do 296 samolotów.
PAP/Rafał Grzyb/OP