Zamknij

Pracownik Facebooka za łapówki odblokowywał konta

12.12.2019 06:56
Facebook. Pracownik portalu za łapówki odblokowywał konta
fot. Allmy/Shutterstock (ilustracyjne)

Pracownik Facebooka reaktywował zablokowane konta reklamodawców, którzy naruszyli regulamin serwisu. Właściciel portalu społecznościowego potwierdził te doniesienia i poinformował, że osoba ta została zwolniona z pracy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

"To zachowanie całkowicie zabronione w myśl naszych zasad" - skomentował sprawę rzecznik koncernu w e-mailu przesłanym dziennikarzom serwisu BuzzFeed.

"Nadal prowadzimy wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie i podejmiemy wszystkie niezbędne kroki" - zapewniła firma.

Zobacz także

Za łapówkę odblokował konta na Facebooku

Firma Ads Inc. - mieszcząca się w San Diego - prowadziła na Facebooku zorganizowaną akcję oszustw, których celem było skłonienie odbiorców do wykupienia drogiego abonamentu miesięcznego na produkt, przedstawianego jako okres próbny. Dlatego została zablokowana na portalu społecznościowym.

Pracownik Facebooka, którego dziennikarze nazwali "Ryan", zgodził się odblokować konta firmy w zamian za 5 tys. dolarów jednorazowej łapówki. Zaoferował ją Asher Burke - były dyrektor generalny (CEO) zablokowanej na Facebooku firmy. Pracownik portalu miał otrzymywać również kolejne pieniądze w zamian za współpracę z Ads Inc. 

Zobacz także

W wyniku publikacji medialnych na ten temat firma Ads Inc ogłosiła w październiku, że kończy swoją działalność.

Senator z ramienia Partii Demokratycznej Mark Warner ocenił, że ujawnienie sprawy łapówek za reaktywację blokowanych przez Facebooka kont jest kolejnym dowodem na to, że platformy internetowe nie są godne zaufania, a świat reklamy internetowej jest wysoce skorumpowany.

Przez cztery lata zgłaszałem wątpliwości do Federalnej Komisji Handlu w związku z nadużyciami na rynku reklamy behawioralnej (...) To nie tylko wyłudzenia kliknięć, ale też wykorzystywanie wielkości platform internetowych przez oszustów i przestępców, którzy bezpośrednio atakują amerykańskich konsumentów

Mark Warner

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP