Zamknij

Facebook zakazuje wszystkich reklam kryptowalutowych

Olga Papiernik
06.02.2018 12:23
Facebook zakazuje wszystkich reklam kryptowalutowych
fot. Sputnik/EAST NEWS

Firma stwierdziła, że jest otwarta na pojawiające się technologie, ale wiele firm nie działało w "dobrej wierze", gdy wychwalało zalety kupowania w wirtualnych walutach. Oznacza to, że żaden reklamodawca - nawet prowadzący legalną działalność - nie będzie w stanie promować takich rzeczy jak bitcoin i inne kryptowaluty.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zagłosuj

Czy interesuje Cię inwestycja w kryptowaluty?

Liczba głosów:

Facebook zachęcał użytkowników do zgłaszania wszelkich reklam, które zostały pominięte przez ich zabezpieczenia. Niestety, nie wszystkie reklamy kryptowalutowe system zabezpieczeń Facebooka jest w stanie sam zablokować.

- Chcemy, aby ludzie nadal odkrywali i poznawali nowe produkty i usługi za pośrednictwem reklam na Facebooku bez obawy o oszustwa - napisał Rob Leathern, dyrektor ds. Zarządzania produktami w firmie Facebook Business.

Czym jest  Initial Coin Offering

Jak informuje BBC - ICO - początkowa oferta monet - zachęca ludzi do kupowania nowych kryptowalut, zanim rozpoczną działalność w nadziei, że pewnego dnia będą mieli znacznie więcej pieniędzy, gdy moneta stanie się bardziej popularna.

Niektóre firmy używały ICO jako sposobu na pozyskiwanie dużych sum pieniędzy, ale bez obciążeń regulacyjnych związanych z pozyskiwaniem gotówki za pośrednictwem bardziej tradycyjnych kanałów inwestycyjnych.

Pozyskiwanie pieniędzy za pomocą ICO zostało zakazane w Korei Południowej i Chinach.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poinformowała w tym tygodniu, że przejęła aktywa firmy, która pozyskała 600 mln USD w ICO.

Zobacz także

Oszustwa na dużą skalę

Używanie reklam na Facebooku do generowania "szumu" wokół nowego przekrętu może być szczególnie skuteczną metodą, szczególnie w połączeniu z poparciem celebrytów. Emerytowany bokser Floyd Mayweather został skrytykowany w zeszłym roku za promowanie jednej z kryptowalut, która później stała się celem pozwu. Pan Mayweather nie był oskarżony osobiście.

floyd

Źródło: Anthony Behar/Sipa USA/East News

Facebook poinformował, że "Reklamy nie mogą promować produktów i usług finansowych, które są często kojarzone z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne, początkowe oferty monet lub kryptowaluty."

Zgodnie z nową polityką, reklama używająca zwrotów takich jak "Nowe tokeny ICO! Teraz z 15% rabatem!" lub "Użyj swoich funduszy emerytalnych, aby kupić Bitcoin!" nie będą dozwolone, - poinformował Facebook.

Jak podaje recode - Bańka kryptowalutowa doprowadziła do oszustw i gwałtownych wahań cen, które kosztowały wiele osób - w tym niewyrafinowanych inwestorów - dużo pieniędzy. Oszustwa są nielegalne, ale hazard w przypadku inwestycji, których nie rozumiesz, nie jest.

Zobacz także

BBC/recode/OP