Zamknij

Nowy Tinder? Facebook uruchamia serwis randkowy

05.09.2019 20:51
Facebook uruchamia serwis randkowy
fot. Shutterstock/ Boumen Japet

„Facebook Dating”. Taką nazwę najprawdopodobniej będzie nosił serwis randkowy na Facebooku. Jako pierwsi wypróbują go Amerykanie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Serwis został już uruchomiony w Stanach Zjednoczonych. Facebook udostępni randkowanie także użytkownikom w Argentynie, Chile, Kolumbii, Kanadzie, Malezji, Meksyku, w Paragwaju, w Peru, na Filipinach, w Singapurze, Tajlandii, Urugwaju i w Wietnamie. W 2020 roku serwis będzie dostępny także w Europie.

Jak czytamy na blogu Facebooka, nowa usługa ma umożliwić użytkownikom "nawiązanie znaczących relacji" poprzez dobieranie się na podstawie wspólnych zainteresowań, przynależności do grup czy udziału w wydarzeniach.

Użytkownicy Facebooka będą mogli utworzyć swój profil randkowy, odrębny of profilu głównego, jeśli ukończyli 18 lat i pobrali najnowszą wersję aplikacji. Opcja randkowa pojawi się jako nowa karta w aplikacji mobilnej Facebooka.

Zobacz także

Nowa usługa to, jak informuje Facebook, gwarancja dyskrecji. Serwis nie będzie łączył w pary znajomych, jeżeli obydwoje nie wybiorą opcji tzw. Secret Crush. Facebook zapewnił, że informacje o aktywności randkowej nie będą pojawiać się na profilu użytkownika ani na głównej tablicy.

Facebook Dating - nowa aplikacja randkowa
fot. Facebook Newsroom

Serwis ma też oferować użytkownikom możliwość dodawania artykułów z Facebooka i Instagrama do profilu randkowego.

Nowa usługa, jak zapewnia Facebook, będzie bezpłatna.

Zobacz także

To zła wiadomość dla Tindera

Jak donosi Reuter, po przekazaniu przez Facebook informacji o nowej funkcji, wartość akcji Match Group, czyli właściciela konkurencyjnej aplikacji, spadła o ponad 6 procent. W tym czasie akcje Facebooka wzrosły o 2 procent.

RadioZET.pl/PAP