Zamknij

Facebook planuje duże zmiany w aktualnościach

Olga Papiernik
12.01.2018 11:36
Facebook planuje duże zmiany w aktualnościach
fot. East News

Facebook zamierza wprowadzić zmiany w sposobie działania kanału wiadomości. Posty o tematyce biznesowej, o markach, czy mediach będą mniej widoczne.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Jak wyjaśnia Mark Zuckerberg na swojej stronie, na Facebooku - Pierwsze zmiany, które zobaczysz, będą w aktualnościach, w których możesz oczekiwać więcej informacji od znajomych, rodziny i grup. Kanał wiadomośći powinien zachęcać do znaczących interakcji między ludźmi. Spodziewam się, że czas, który spędzisz na facebooku będzie bardziej wartościowy.

Zmiany nastąpią w przeciągu kilku następnych tygodni.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Mark Zuckerberg ma rację chcąc wprowadzić zmiany w aktualnościach Facebooka?

Liczba głosów:

Pod wieloma względami to Facebook wraca do swoich korzeni, sprawiając, że wiadomości będą bardziej informować o tym, co Twoi znajomi tworzą i myślą, niż o artykułach, które udostępnili.

Jak podaje BBC - Dla wielu agencji prasowych i wydawnictw może to oznaczać kłopoty, gdyż duża część ruchu pochodzi z Facebooka. Przy gorszej widoczności w aktualnościach na Facebooku, wiele z nich będzie zmuszonych do ogłoszenia upadłości.Facebooka, również będzie musiał słono, za te zmiany zapłacić. Pan Zuckerberg ostrzegł inwestorów przed końcem ubiegłego roku, że zwalczanie fałszywych wiadomości może zaszkodzić wynikom finansowym firmy. Teraz pytanie brzmi: jak dużo?

BBC/OP