Zamknij

Euronet wprowadził limit wypłat w bankomatach

08.06.2020 16:35
Euronet. Bankomaty z nowym limitem wypłat gotówki
fot. Robson90/Shutterstock (ilustracyjne)

Sieć bankomatów Euronet wprowadziła limity gotówki, którą można jednorazowo wypłacić z bankomatów firmy. Jakie zmiany czekają klientów?

Euronet chwali się na swojej stronie, że co czwarty obsługiwany w Polsce bankomat należy właśnie do tej firmy. Chodzi o klientów wielu banków, którzy często bez dodatkowej prowizji, mogą wypłacić pieniądze ze swoich kont. 

Jak podał portal Business Insider Polska, firma wprowadziła limity wypłat w swoich bankomatach. Co to oznacza dla klientów?

Euronet zmienia limit wypłat z bankomatów

Po zmianach jednorazowo z bankomatów Euronetu będzie można wypłacić 1000 zł. Wcześniej wynosił on czterokrotnie więcej, czyli 4000 zł. Jeśli na przykład klient chce wypłacić właśnie taką kwotę, to musi czterokrotnie wykonywać operację wypłaty środków.

Zobacz także

Skąd zmiana? - Z uwagi na znaczny wzrost wartości jednostkowej wypłaty gotówki w ostatnich miesiącach wprowadziliśmy w części naszych urządzeń tymczasowy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 złotych - poinformowała Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, cytowana przez Business Insider Polska.

Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki w sieci Euronet

Ewa Miziołek

Co więcej - zdaniem Miziołek klienci powinni przygotować się na sytuację, że w danej maszynie nie będzie możliwości wypłacenia kwoty niżej od 1000 zł. Może się tak zdarzyć, jeśli w bankomacie będzie już mało gotówki.

Zobacz także

Według Business Insider Polska banki są zdziwione postępowaniem Euronetu, ponieważ nie limitują swoim klientom dostępu do środków na koncie. - W mBanku klient może sam ustalić swój dzienny limit na wypłatę gotówki z bankomatu. Jego maksymalna dzienna wartość wynosi 500 000 zł, minimalna oczywiście 0 zł. Oczywiście limit wypłat ustanawiany jest ze względów bezpieczeństwa - przekazała Kinga Rulka-Wojciechowska z biura prasowego mBanku, w rozmowie z portalem.

Od marca, kiedy wybuchła epidemia koronawirusa w Polsce, Narodowy Bank Polski (NBP) obserwuje gigantyczny wzrost gotówki w obrocie. W marcu z bankomatów czy kas banków wypłacono ponad 26 mld zł, a w kwietniu kolejne 20 mld zł.

RadioZET.pl/Business Insider Polska