Zamknij

Przerwy w bankach. Co czeka klientów Eurobanku, Millenium i BNP Paribas?

08.11.2019 09:40
Eurobank. Millenium. BNP Paribas. Przerwy w bankach z powodu fuzji
fot. HBRH/Shutterstock (ilustracyjne)

Klientów Banku Millenium, Eurobanku oraz BNP Paribas czekają w najbliższy weekend spore utrudnienia. Powodem są zaplanowane prace serwisowe, związane z fuzjami banków.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Podczas długiego weekendu 8-11 listopada zaplanowano finalizację dwóch wielkich fuzji bankowych. Eurobank połączy się z Bankiem Millenium, a Raiffeisen Banku stanie się częścią BNP Paribas. Na co powinni przygotować się klienci tych banków?

– Podobne operacje realizowane w innych bankach nie zawsze przebiegały bezproblemowo – komentował Konrad Pluciński, ekspert Totalmoney.pl, w rozmowie z portalem WP.pl.

Zobacz także

Radził, że jeśli klienci tych banków planują robić w weekend zakupy, warto wcześniej skorzystać z bankomatu i zaopatrzyć się w odpowiednią ilość gotówki.

Dzięki temu unikniemy problemów w przypadku nawet chwilowych przerw w działaniu systemu odpowiadającego za realizację płatnościami kartami.

Konrad Pluciński

Eurobank

Jak podał portal WP.pl, Eurobank potwierdził piątkowe sesje przelewów przez system Elixir. Ostatnia sesja przychodząca zostanie zrealizowana do godz. 18, a ostatnia sesja wychodząca do godz. 14.30. 

Jeśli klienci Eurobanku chcą mieć pewność wykonania przelewu przed długim weekendem, powinni to zrobić maksymalnie do południa w piątek. W przeciwnym razie pieniądze trafią na konto dopiero we wtorek – w poniedziałek jest Święto Niepodległości 11 listopada.

Utrudnienia dla klientów rozpoczną się 8 listopada (piątek) od godz. 18 i potrwają do późnych godzin wieczornych 11 listopada (poniedziałek).

Zobacz także

Przez ten czas niedostępne będą:

  • bankowość internetowa,
  • aplikacja mobilna,
  • płatności przez internet,
  • płatności zbliżeniowe telefonem,
  • możliwość aktywacji kart,
  • operacje przez telefon.

„Nie przewidujemy utrudnień w płatnościach kartami i wypłatach gotówki z bankomatów” – poinformował Eurobank. Natomiast utrudnienia mogą wystąpić podczas płatności z wykorzystaniem funkcji multiwalutowej. Ponadto placówki banku będą pracować w ograniczonym zakresie.

Zobacz także

Millenium

Bank Millennium, który finalizuje przejęcie Eurobanku, zaplanował prace serwisowe od soboty 9 listopada od godz. 5:30. Potrwają one planowo do poniedziałku, 11 listopada do późnych godzin wieczornych.

W tym czasie niedostępne będą:

  • Millenet i aplikacja mobilna,
  • płatności BLIK i przez internet,
  • możliwość aktywacji kart,
  • operacje w oddziałach i przez TeleMillennium.

Utrudnienia mogą również wystąpić podczas płatności zbliżeniowych telefonem (HCE). Karty, płatności kartą w internecie, bankomaty i wpłatomaty będą działać prawidłowo. Możliwe będzie także telefoniczne zastrzeżenie karty.

Zachęcamy do wcześniejszego wykonania ważnych przelewów” – radził swoim klientom Bank Millenium.

Zobacz także

Czy bank jest przygotowany do operacji? 

– Przed nami finał integracji Banku Millennium z Eurobankiem. W najbliższy przedłużony weekend będziemy pracowali 24 godziny na dobę nad operacyjnym połączeniem banków – podkreśliła Honorata Byczyńska, dyrektor projektu integracji w Banku Millenium, cytowana przez WP.pl.

W razie wątpliwości klienci mogą kierować pytania do konsultantów. „Już za kilka dni będą oni mogli korzystać z obsługi w większej liczbie placówek połączonych sieci w około 200 nowych miejscowościach” – dodała Byczyńska.

BNP Paribas

W piątek  rozpocznie się również połączenie systemów banków BNP Paribas i Raiffeisen Bank Polska.

8 listopada od godz. 22 do 11 listopada (poniedziałek) włącznie, systemy bankowości internetowej i mobilnej Banku BNP Paribas będą niedostępne ze względu na zaplanowane prace serwisowe.

Jednocześnie zapewniamy, że operacje kartowe i dostęp do bankomatów będą przebiegać bez żadnych zakłóceń” – poinformował BNP Paribas.

Ponadto 8 listopada placówki banku będą czynne do godziny 13. BNP Paribas poprosił klientów o wykonanie przelewów przed rozpoczęciem prac serwisowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/WP.pl