Zamknij

Getback jednak niewypłacalny

Olga Papiernik
09.05.2018 10:20
logo firmy getback
fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

EuroRating zmienił dodatkowe oznaczenie ratingu kredytowego nadanego spółce GetBack z częściowej niewypłacalności – "selective default" (sd) na pełną niewypłacalność – "default" (d), poinformował GetBack. Jednocześnie EuroRating utrzymał rating nadany spółce na dotychczasowym poziomie CCC z perspektywą negatywną.

"EuroRating, w związku z zaprzestaniem płatności bieżących odsetek oraz kwot nominalnych obligacji wyemitowanych przez spółkę, a także ze złożeniem w sądzie przez zarząd GetBack wniosku o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego w formie przyspieszonego postępowania układowego, zmieniła dodatkowe oznaczenie ratingu kredytowego nadanego spółce GetBack S.A. z częściowej niewypłacalności – 'selective default' (sd) na pełną niewypłacalność – 'default' (d)" - czytamy w komunikacie.

Zobacz także

GetBack 2 maja br. złożył w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu Wydział VIII Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – przyspieszonego postępowania układowego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia z dnia 15 maja 2015 r.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

ISBnews/OP