Zamknij

Uwaga na oszustów, którzy podszywają się pod Energę

06.11.2019 14:38
Energa ostrzega przed fałszywymi mailami z wezwaniem do zapłaty
fot. Shutterstock/Monster Ztudio (ilustracyjne)

Podszywają się pod pracowników spółki i rozsyłają maile z wezwaniem do zapłaty. Grupa Energa ostrzega przed oszustami. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Dostawcy energii, telekomy, banki czy nawet urząd skarbowy. Energa nie jest jedyną firmą, która stała się celem oszustów wyłudzających pieniądze. Firma ostrzega przez nieznanymi sprawcami, którzy podszywają się pod spółki Energa SA i Energa Operator. Oszuści wysyłają e-maile z wezwaniami do zapłaty zaległości i z potencjalnie niebezpieczną zawartością.

E-maile z adresu admin@maxiorrr.com zawierają nieprawdziwe informacje o „zaległych zobowiązaniach za dostawę energii” na niewielkie kwoty i wezwanie do ich uregulowania poprzez dołączony link. Ostrzegamy, że odnośnik może doprowadzić do uszkodzenia urządzenia, na którym zostanie otwarty, lub kradzieży wrażliwych danych użytkownika, na przykład danych logowania do konta bankowego.

czytamy w komunikacie

Zobacz także

Energa przypomina tym samym, by zwracać uwagę na adres nadawcy i tytuł maila. Operator wysyła e-maile z wezwaniami do uregulowania zadłużeń. Z tego względu prosimy, aby nasi klienci zawsze sprawdzali nagłówek wiadomości i jej nadawcę – informuje firma. Apeluje też, by nie otwierać załączników dołączonych do wiadomości, które budzić mogą jakiekolwiek wątpliwości.

Grupa Energa świadczy usługi energetyczne. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad 3 milionów klientów, zarówno gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom.

Zobacz także

RadioZET.pl