Zamknij

Empik Music, nowa usługa streamingowa, już dostępna

06.05.2020 18:29
Empik Music. Ceny. Nowa usługa streamingowa
fot. Stock-Asso/Shutterstock (ilustracyjne)

Empik wchodzi na rynek serwisów streamingowych. Dzięki nowej usłudze dają dostęp do milionów utworów muzycznych i rzuca rękawicę potentatom tego rynku.

Empik Music to nowa usługa streamingowa, której uruchomienie ogłoszono w środę. Oferuje dostęp do najważniejszego katalogu muzyki światowej oraz katalogu muzyki polskiej. Biblioteka systemu obejmuje kilka milionów utworów największych światowych wytwórni muzycznych, takich jak Universal Music Group, Warner Music Group czy Sony Music Entertainment, a także setek zagranicznych i polskich wytwórni niezależnych (m.in. Kayax) i jest stale rozszerzana.

W aplikacji mobilnej będą pojawiać się także utwory lub specjalne wykonania dostępne na wyłączność. Na użytkowników czekają autorskie playlisty największych gwiazd i ekspertów. Przez kilka pierwszych tygodni nową odsłonę swojej autorskiej playlisty „To co lubię w moim klubie” będzie co wtorek prezentował dziennikarz Wojciech Mann.

Empik Music. Jak skorzystać?

- Od kilku lat postępuje jednak coraz silniejsze skierowanie do świata wirtualnego i przeniesienie muzyki do sfery digital. Poprzez wykorzystanie największych atutów naszej marki, takich jak doskonałe rozumienie rynku muzycznego oraz znajomość przede wszystkim polskich artystów i producentów a także doświadczenie technologiczne, rozpoczynamy działalność w świecie muzyki cyfrowej - podkreśliła Ewa Szmidt-Belcarz, prezes Grupy Empik.

Zobacz także

Aplikacja Empik Music jest dostępna na smartfony z systemem Android (w wersji 6.0 i nowszych) i iOS (w wersji 12 i kolejnych). Użytkownicy posiadający aktywny abonament mogą swobodnie korzystać z niej także w trybie offline.

W tym celu konieczne jest wcześniejsze pobranie wybranych utworów, albumów czy playlist do pamięci telefonu. System umożliwia także przenoszenie playlist dostępnych w innych serwisach streamingowych do aplikacji Empik Music.

Empik Music. Ceny

W standardowej ofercie Empik udostępnia 30-dniowy bezpłatny okres próbny przy podpięciu karty kredytowej do konta i wyborze wariantu 1-miesięcznego abonamentu (19,99 zł), a także trzy warianty abonamentu płatne z góry na 3- (59,97 zł), 6- (104,99 zł) i 12-miesięcy (199,99 zł). W przeciwieństwie do innych aplikacji streamingowych, dostęp do Empik Music na okres dłuższy niż miesiąc można opłacać także w stacjonarnych salonach Empik, bez konieczności łączenia konta w aplikacji z kartą kredytową.

Abonenci Empik Premium zyskują więcej. Obecni i nowi użytkownicy usługi mogą aktywować aplikację Empik Music aż na 2 miesiące za darmo. Pakiet ten wciąż można aktywować bezpłatnie na 60 dni w ramach trwającej aż do odwołania promocji. Szczegóły znajdują się na stronie www.empik.com/music.

- Dzięki Empik Music umożliwiamy klientom dostęp do tej samej muzyki, którą do tej pory kupowali w Empiku, ale w wersji streamingowej, z której można korzystać za pomocą smartfona w dowolnym miejscu i czasie. Liczymy na to, że dzięki wprowadzanym udogodnieniom uda nam się przekonać do nowej formy odkrywania muzyki także tę część klientów, która do tej pory nie była przekonana do rozwiązań mobilnych - tłumaczył Łukasz Kmiecik, new business director w Empiku.

RadioZET.pl/mat. prasowe