Zamknij

Emerytury stażowe. Związkowcy przypomną Dudzie o jego deklaracji

04.12.2020 15:34
Związkowcy przypominają Dudzie o emeryturach stażowych
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych nie ustaje w walce o emerytury stażowe. Związkowcy przypomną Andrzejowi Dudzie o niezrealizowanej obietnicy w Mikołajki.

Emerytury stażowe to jedna z obietnic wyborczych Andrzeja Dudy, która wciąż nie została zrealizowana. Związkowcy walczą o wprowadzenie takiego rozwiązania od ponad dekady.

OPZZ chce przypomnieć prezydentowi o niespełnionej deklaracji wręczając mu nietuzinkowy prezent na Mikołajki - zbiór listów od pracowników z długim stażem pracy.

Emerytury stażowe niespełnioną obietnicą Dudy. Związkowcy szykują mu niespodziankę

Emerytury stażowe to jedna z obietnic wyborczych Andrzeja Dudy, która nie doczekała się realizacji. Chodzi o dodatkową możliwość przejścia na emeryturę ze względu na liczbę przepracowanych lat.

Zgodnie z propozycją związkowców, na emerytury stażowe mogłyby przechodzić osoby po przepracowaniu przez kobiety 35 lat i 40 lat przez mężczyzn bez względu na wiek. Obecnie Polacy mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Zobacz także

„Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych zaplanowało kolejne działanie na rzecz wprowadzenia emerytur stażowych” – czytamy w komunikacie OPZZ.

7 grudnia, na Mikołaja, delegacja OPZZ wręczy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie prezent - zbiór listów od pracowników z długim stażem pracy. Związkowcy OPZZ opisują w nich przebieg swojej długiej kariery zawodowej, informują, że ciężka praca odcisnęła piętno na ich zdrowiu oraz apelują do Prezydenta o wywiązanie się z obietnicy wyborczej 

OPZZ

Taką obietnicę prezydent Duda złożył jeszcze w 2015 roku, przed rozpoczęciem pierwszej kadencji. W ostatnich dniach Do Kancelarii Prezydenta wpłynął projekt ustawy wprowadzającej emerytury stażowe wraz z petycją domagającą się rozpoczęcia nad nią prac.

RadioZET.pl