Zamknij

Emerytury i renty na kwarantannie. Specjalne środki ostrożności

19.10.2020 12:50
listonosz w maseczce
fot. materiały prasowe Poczty Polskiej

Poczta Polska uspokaja: osoby na kwarantannie dostaną emerytury i renty. Pieniądze mają być przekazywane w specjalnych kopertach z zachowaniem zasady dystansu społecznego.

Emerytury i renty osób znajdujących się na kwarantannie nie są zagrożone. Chociaż Poczta Polska zawiesiła dostarczanie przesyłek osobom poddanych izolacji ze względu na kontakt z osobą chorą na COVID-19, w przypadku osób czekających na świadczenia pieniężne zrobi jednak wyjątek.

W tym celu zostały wdrożone specjalne procedury, mające zapewnić dokładne i rzetelne przekazanie należnej emerytowi lub renciście kwoty bez potrzeby wchodzenia z nim w bezpośredni kontakt.

Poczta Polska dostarczy emerytury osobom na kwarantannie

Poczta poinformowała, że opracowała specjalną procedurę umożliwiającą przekazywane świadczeń osobom znajdującym się na kwarantannie.

Renciści i emeryci, którzy objęci są kwarantanną otrzymają świadczenia w terminie, w tzw. bezpiecznych kopertach, które są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu zasad bezpieczeństwa. Pieniądze są wcześniej przeliczane komisyjnie w placówkach pocztowych. 

komunikat Poczty Polskiej

Podczas odbierania środków obowiązuje zachowywanie szczególnej ostrożności: listonosz nie może zbliżyć się do odbiorcy na odległość mniejszą, niż 1,5 metra. Procedura obowiązuje w przypadku dostarczania wszystkich przekazów pieniężnych osobom pobierającym zasiłki i inne świadczenia.

Zobacz także

Listonosze roznoszący przesyłki mogą liczyć na dodatkową ochronę. Poczta zapewni im środki ochrony osobistej, w tym maseczki, przyłbice, jednorazowe rękawiczki oraz żele i płyny antybakteryjne. Prewencyjnie odkażane są także wszystkie sortownie operatora.

Zobacz także

Kwarantanna jest ogromnym problemem dla osób, które świadczenia pobierają w tradycyjny sposób. Emeryci i renciści, którzy wybrali przelew na rachunek bankowy, nie doświadczą żadnych zmian w otrzymywaniu pieniędzy.

Ministerstwo Zdrowia podało w komunikacie z 19 października 2020, że na kwarantannie znajduje się w Polsce ponad 300 000 osób.

RadioZET.pl/Poczta Polska