Zamknij

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Zostanie pierwszym w historii bilionerem

22.10.2021 11:49
Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Zostanie pierwszym w historii bilionerem
fot. AP/Associated Press/East News

Elon Musk wrócił na szczyt najbogatszych ludzi świata. Z majątkiem o wartości 242 mld dol. wyprzedził m.in. Jeffa Bezosa, Billa Gatesa i Marka Zuckerberga. Analitycy z Wall Street szacują, że największe wzrosty jeszcze przed nim. Sprawdzamy, na czym najwięcej zarabia kontrowersyjny przedsiębiorca.

Elon Musk to jeden z najbardziej kontrowersyjnych i wpływowych przedsiębiorców świata. Przez publikację jednego tweeta potrafi wpłynąć na wycenę największej kryptowaluty na świecie

W połowie roku pisaliśmy, że Musk założył spółkę w Polsce pod nazwą Starlink Poland. Nazwa dotyczy konstelacji telekomunikacyjnej tysięcy satelitów, które mają być docelowo umieszczone na niskiej orbicie. Mają one zapewnić nieprzerwany i szybki dostęp do internetu w każdym zakątku globu, praktycznie likwidując niebezpieczeństwo wykluczenia cyfrowego.
Starlink Poland ma umożliwić Muskowi zaproponowanie dostępu do internetu przez kosmos także w Polsce. 

Elon Musk najbogatszy na świecie. Dzięki SpaceX zostanie pierwszym w historii bilionerem?

Bloomberg przygotował zestawienie najbogatszych ludzi na świecie. Otwiera je Elon Musk z wynikiem 242 mld dol. Przedsiębiorca znalazł się na pierwszym miejscu listy, wyprzedzając Jeffa Bezosa (197 mld dol.) i Bernarda Arnaulta (163 mld dol.). Zaraz za podium znaleźli się Bill Gates (133 mld dol.) i Mark Zuckerberg (127 mld dol).

Z informacji podanych przez Bloomberg wynika, że dzięki SpaceX Elon Musk zostanie pierwszym na świecie bilionerem. Spółka przekroczyła już wycenę 100 mld dol., a więc jest już drugą największą na świecie prywatną firmą. Obecnie wyprzedza ją jedynie chiński gigant ByteDance

Eksperci z Wall Street szacują, że Musk w ciągu 9 lat pomnoży swój majątek czterokrotnie. Ma się to wydarzyć dzięki inwestycjom w kryptowaluty oraz wizjonerskiemu rozwojowi spółek SpaceX, Tesla, Boring Company i Neuralink.

RadioZET.pl